LA 19.2.2022 | Ilves - Jukurit

Jos vaan ihan nolla nollaa lähdettäisiin pelaamaan ja jostain riparista räpätään voittomaali? Olisi kiva, jos ei pelattaisi hurlumheitä tällä kokoonpanolla, kun tulee muuten tukaan rajusti.

Onneksi saan avata jo rapulaoluen, niin alkaa elämä voittamaan.
 
Eli sinä et hakenut viestilläsi yhtään tukea omalle mantrallesi siitä kuinka ei voi millään parantua pelaamaan viidessä päivässä? Pahoittelut ymmärsin sitten väärin.
En tarvitse tukeasi pönkittämään omaa ajatustani.
Huvittavaa nämä reagoinnit kun joku huomaa olevansa väärässä.
 
Sehän nyt on selvää, että Jukurit on suuri suosikki voittamaan, mutta täytyy muistaa että yksittäisessä ottelussa voi käydä miten vaan.
Tämä täysin totta mutta tänään tarvitaan jo korkeampia apuja. Jukurit pelannut niin kovalla tasolla pelistä toiseen.
 
En tarvitse tukeasi pönkittämään omaa ajatustani.
Huvittavaa nämä reagoinnit kun joku huomaa olevansa väärässä.

En puhunut mistään minun tuestani, vaan siitä että hait nimenomaan omalle väitteellesi siitä ettei koronasta voi toipua viidessä päivässä pelikuntoon tukea siitä, että meillä ei nyt ole äijät parantunut nopeasti. Tässähän ei edelleenkään ole ollut kukaan muu väärässä kuin sinä. Koronasta on todistetusti toivuttu pelikuntoon viidessä päivässä, valitettavasti meidän pelaajat ei ole.
 
Viimeksi kun @ipa1970 manasi kokoonpanoa ja pelin vaikeutta niin voitettiin ihan rutiinilla. Sama taktiikka tänään käytössä?
 
Ja tämähän toki todistaaa aukottomasti sen, että viidessä päivässä ei voi parantua pelaamaan Liigaa. (Vaikka näin on todistetusti käynyt)
Pahinta tässä lienee se, että en olisi ihan varma tästä immuniteetti asiasta, kun nyt tämän sairastaa.
Siksikin tietysti on parempi pelata varman päälle ja hoitaa toipilaat kuntoon.
 
Kai Nyman ja Ahokin olisi mukana jos terveitä eli 12 äijää pois. Jukurit parhaalla mukana,olympiajätkätkin mukana. No yllätystä Ilves peliin ja taistelua,logolle pelaamista sitä odotan.
 
Tänään katson pelissä lähinnä Nikolishinin otteita, on erittäin mielenkiintoinen hankinta. Toisaalta tuolta muulta kokoonpanolta (pl. 1.kenttä) ei voi odottaa muuta kuin Palmun, Rädyn ja Jormakan pimentämisen yrittämistä.

Jukurit oli Hifkin fyysisessä mankelissa hieman pulassa, joten mielenkiintoista nähdä myös mihin suuntaan OJ:n juna lähtee kulkemaan. Ipan tän päiväinen rosteri antanee hieman helpotusta ainakin tuohon fyysisyyteen, tai sitten ei.

Alkas jo.
 
Onko nostettu esiin peluutusta? Onneksi tämä sentään meidän puolella ja toivottavasti sitä käytetään hyväksi. Suomen kenttää vaan joka kerta Palmua vastaan, siinä pieni sauma ottaa etu tai siis pakko ottaa etu muuten tukkapölly on rajua!
 
Ei ole tainnut missään olla mainintaa valmennuksen tilanteesta? Vieläkö Ojanen häärä yksikseen...
 
Kyllä melkein kaikki ennusmerkit ovat Ilvestä vastaan tällä hetkellä kun pelituntumakin on heikko ja kokoonpanossa liuta äijiä jotka eivät joukkueessa ole aiemmin pelanneet. Lisäksi Jukurit pelaa joukkueena todella vahvasti ja heillä on paras kokoonpano mitä saavat. Mutta yllättää tottakai saa ja iloinen olen jo pisteestä tai kahdesta.
 
  • Tykkää
Reactions: 17
Posin kautta!

Tiistaiksi tarvitaan kaksi hyökkääjää ja yksi puolustaja takaisin, niin ollaan jo ihan hyvällä nipulla!

Mökki täynnä ja yllätys mahdollinen, tänään ei ole mitään hävittävää.
 
Takaisin
Ylös