Miro Nalli

Nalli on tällä hetkellä ideaali Nelosen laitahyökkääjä. Kun kaikki terveenä pidän hierarkiassa ylempänä kuin esim Jonia tai Päkkilää.

Nalli - Virtanen - Ikonen/Huhuttu Raastaja

Siinä nelonen tosipeleihin. Joni ja Päkkilä puree tuppia.
 
Nalli pelaa onneksi omilla vahvuuksilla, koska kiekollinen peli ei todellakaan ole mitään hääviä, mutta taistelu, asenne, puolustaminen on. Loistava neloskentän rouhija.

Edit. Ja blokkipelaaminen täydellistä.
 
Tässä on pelimies joka pelaa illasta toiseen logolle suurella sydämellä. Se lopun kuolemaa uhmaava blokki oli jotain sellaista josta jokaikinen pelaaja kopissa voisi ottaa mallia mitä se on kun pelataan joukkueelle ja seuralle.
Maximum respect!
Tunsin Nallin blokatessa kiekkoa lähes fyysistä kipua. Jos katsoessa tuntui munaskuissa voin vain kuvitella mitä Nalli tunsi kun nahka alkoi tummeta. Tuo jos mikä nostaa joukkueessa henkeä.
 
Nalli on todella aliarvostettu pelaaja, joka blokkaa laukauksia ja siinä sivussa on nakuttanut tehot 2+10 tällä kaudella.
Jätän tämän kuvan vain tähän. Jokainen voi itse kuvitella sen tunteen.
 

Liitteet

  • Nalli.jpg
    Nalli.jpg
    100,8 KB · kertaa luettu: 355
Tuskin se taklaus päähän päähän kolahti kun ei katsottu tarpeelliseksi lähettää kurinpitoon.
 
Posia - Nalli pelasi ihan ok pelin tänään. Huomattavasti paremmin kuin Joni Ikonen edellisessä. Antaisin jatkaa huomenna.
 
Takaisin
Ylös