Mestaruusjuna
Vakiokokoonpanossa
- Viestejä
- 222
Kyllähän Anttila nelosessa ja ykkös AV:ssa olevassa roolissa olisi ensi kaudella aivan Liigan kärkeä
Toivottavasti Koskela ei tähän miinaan aja. Mestaruutta tavoittelevan joukkueen kokoonpanossa ei voi olla näin hidasta pelaajaa joka ei pysty käytännössä minkäänlaiseen kiekolliseen peliin.
Eipä se edes ollut hidas. Ainakaan niissä peleissä joissa pelihuumori oli muutenkin kunnossa. Stretsin yhdellä potkulla pääsee pitemmälle kuin moni muu.Toivottavasti Koskela ei tähän miinaan aja. Mestaruutta tavoittelevan joukkueen kokoonpanossa ei voi olla näin hidasta pelaajaa joka ei pysty käytännössä minkäänlaiseen kiekolliseen peliin.
Eiköhän Näppilä hoida tuon homman sitten jos jatkaaSopimus edellyttäisi sitä, että sitoutuisi kovaan kuntokuuriin kesällä. Näinköhän tuossa iässä vielä riittäisi virtaa moiseen?
Boldasin itse tämän. Boldattuun kohtaan vastaan "Tämä".Marko on hyvä pelaaja ja omassa roolissaan yksi Suomen parhaimpia ja myy varmasti lippuja niin koti- kuin vieraspeleihin. Mutta kyllä se pitää vaan myöntää että Myrrän vauhtikiekkoon ei jalka riitä eikä siinä tahdo löytyä sitä oikeaa roolia. Kinkkinen valinta mutta kyllä minusta tuntuu ettei Marko ole juuri sitä mitä Ilves tarvitsee ottaakseen sen seuraavan askeleen kohti menestystä.
Suurseurana oleminen edellyttää sitä että päätöksiä tehdään faktoilla ja kylmän viileästi eikä tunteella.
Sinänsähän Marko ei todellakaan ole hidas luistelija. Isolla miehellä vaan kestää aikansa päästä vauhtiin ja kääntösäde on puolen kaukalon kokoinen. Eli ns. start-and-stop luistelupeliin hänestä ei ole.Marko on hyvä pelaaja ja omassa roolissaan yksi Suomen parhaimpia ja myy varmasti lippuja niin koti- kuin vieraspeleihin. Mutta kyllä se pitää vaan myöntää että Myrrän vauhtikiekkoon ei jalka riitä eikä siinä tahdo löytyä sitä oikeaa roolia. Kinkkinen valinta mutta kyllä minusta tuntuu ettei Marko ole juuri sitä mitä Ilves tarvitsee ottaakseen sen seuraavan askeleen kohti menestystä.
Suurseurana oleminen edellyttää sitä että päätöksiä tehdään faktoilla ja kylmän viileästi eikä tunteella.
Sinänsähän Marko ei todellakaan ole hidas luistelija. Isolla miehellä vaan kestää aikansa päästä vauhtiin ja kääntösäde on puolen kaukalon kokoinen. Eli ns. start-and-stop luistelupeliin hänestä ei ole.
Tässä on se pointti minkä vuoksi Stretsille voi maksaa ylimääräistä. Leijonakapteeni kokoonpanossa ja yhtenä keulakuvista tuo sponsorieuroja sekä satunnaiskatsojia kivasti.Tänään Itävaltaa vastaan nelosen laidalla. Kapteeni, kuten odottaa saattoi.
Peli alkaa klo 13.00.
Myös minä haluaisin, että mies jatkaa. Kovan treenikesän jälkeen ja maltillisilla minuuteilla (samaa kuin esim. maajoukkueessa) on vahvistus meille. Miettikääpä esim. Ruokonen - Tikka - Anttila ketjua huhheijjaa…