Odetap
Vakiokokoonpanossa
- Viestejä
- 162
Että kyllä te jaksatte vääntää tuosta joka paikassa, jos joskus edes tulee kehuja niin pakko siltikin "paskaa" laittaa joukkoon.Niin?
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Että kyllä te jaksatte vääntää tuosta joka paikassa, jos joskus edes tulee kehuja niin pakko siltikin "paskaa" laittaa joukkoon.Niin?
Että kyllä te jaksatte vääntää tuosta joka paikassa, jos joskus edes tulee kehuja niin pakko siltikin "paskaa" laittaa joukkoon.
Saattoi olla masalle parempi julkisuuden kannalta kuin virallinen haastatteluIhan hauska meemi.
Täytyy sanoa, että en ollut ennen kuullut mistään Gettomasasta, mutta nyt olen. Ihan hyvä julkisuustemppu KSML&Gettomasa, kun totta kai tuollaisesta lähdetään meemuilemaan.
Sanon sinulle samaa kuin mitä teidän palstalla Ilves kirjoittelijat saavat kuulla, kannattaa katsoa mikä logo on sivun vasemmassa yläreunassa.Että kyllä te jaksatte vääntää tuosta joka paikassa, jos joskus edes tulee kehuja niin pakko siltikin "paskaa" laittaa joukkoon.
Kuka gettomasa ja mikä haastattelu? Jotain jonnejen tiktokkijuttuja?
I'm getting too old for this shit.
Kuka gettomasa ja mikä haastattelu? Jotain jonnejen tiktokkijuttuja?
I'm getting too old for this shit.
En ymmärrä mikä pakottava tarve ihmisillä on tulla julistamaan, että eivät tiedä kuka on Gettomasa. Gettomasa on yksi Suomen suosituimmista artisteista tällä hetkellä, halusi tai ei. Tuo haastattelu julkaistiin Keskisuomalaisessa viime sunnuntaina, ja siitä on ollut puhetta kaikkialla twitteristä Iltapaskaan. Nämä Tapparan mukahassut postaukset asiaan liittyen olivat ihan ok, tai ainakin tuo ensimmäinen, mutta tämä jälkimmäinen oli jo ehkä liikaa.I feel you, bro!
Ei sitten mitään hajua, kuka tai mikä on Gettomasa - puhumattakaan mistään ilmeiseen kulttiasemaan nousseesta haastattelusta. Mä taidan olla sellainen boomer, vaikken oikein tiedä, mitä sekään meinaa.
Jottei nyt mene ihan ohi aiheen, niin jotain pitäis keksiä Tapparastakin... Sanotaan nyt vaikka, että niillä on hassun väriset pelihousut.
No ihan helvetin noloa läppää toi oli eikä mitään muuta vaikka oltaisiin kuinka "ajan hermolla".Hyvinhän tuossa ollaan ajan hermoilla, eli ihan hyvä heitto naapurilta. Toki ovat silti valovuoden meitä jäljessä.
En ymmärrä mikä pakottava tarve ihmisillä on tulla julistamaan, että eivät tiedä kuka on Gettomasa. Gettomasa on yksi Suomen suosituimmista artisteista tällä hetkellä, halusi tai ei.
En ymmärrä mikä pakottava tarve ihmisillä on tulla julistamaan, että eivät tiedä kuka on Gettomasa. Gettomasa on yksi Suomen suosituimmista artisteista tällä hetkellä, halusi tai ei. Tuo haastattelu julkaistiin Keskisuomalaisessa viime sunnuntaina, ja siitä on ollut puhetta kaikkialla twitteristä Iltapaskaan. Nämä Tapparan mukahassut postaukset asiaan liittyen olivat ihan ok, tai ainakin tuo ensimmäinen, mutta tämä jälkimmäinen oli jo ehkä liikaa.
Se on sitä kun kaikki muu on paskaa kuin oma maku. Toki tällä toiminnalla ihmiset lähinnä asettaa itsensä hölmöiksi![]()
Tämä nyt ei ehkä Gettomasan kohdalla pidä paikkaansa, hyvänä esimerkkinä tämä "biiffi" Lukas Leonia vastaan. Gekkomasa on yksi hirveimmistä kappaleista mitä olen ikinä kuullut.niissä biiffeissäkin tulee lähinnä pyyhityksi lattialla.
Itse en tarkoittanut tuota viestiä suoraan sinulle eikä varmaan Oopeekaan, vaan yleisesti ihmettelin ihmisiä jotka ympäri nettiä julistavat että eivät tiedä kuka on Gettomasa. Asia selvä, etkä tehnyt itsestäsi hölmöä.Jos tällä perusteella asetin itseni hölmöksi, niin mitä mieltä olet siitä, että leimaat muita täällä hölmöiksi ja vieläpä väärin perustein? Onko se mielestäsi järkevää toimintaa?
No niin, nyt olen viisaampi. Kiitos valistuksesta. En ollut aiemmin kuullut Gettomasasta enkä ole twitterissä tai tinderissä, joten olen autuaan kujalla siitä, mikä on niissä kuvioissa milloinkin kova juttu.
Ei ole kyllä meikäläisen kohdalla siitä kyse, ettäkö mielestäni kaikki muu on paskaa paitsi oma maku. En yksinkertaisesti tiennyt, kuka tai mikä on Gettomasa. Nyt tiedän. Kuuntelinkin jopa hänen tuotantoaan, joka ei osunut meikäläisen makuun, mutta ymmärrän täysin, että monet muut pitävät. Ei ole minulta pois.
Jos tällä perusteella asetin itseni hölmöksi, niin mitä mieltä olet siitä, että leimaat muita täällä hölmöiksi ja vieläpä väärin perustein? Onko se mielestäsi järkevää toimintaa?
Ja mitä tulee ketjun aiheeseen, niin todettakoon, että Tapparalla on hassun väriset pelihousut.