Meidän leveysosasto ei tuota tarpeeksi. Silloin kun kaivataan sitä esiin nousua sieltä niin herrat Mieho, Virtanen, Tuulola, Ruokonen jne eivät vaan pysty suorittamaan pisteiden valossa. Hyvin tsemppaavat mutta kyllä sitä pistepuolta pitää myös miettiä. Samaa Pennanen puhui, että hyvä että kärki on suorittanut mutta kaivataan samaa muilta.
Kärki meillä on vahva.
Kärjen takana taas tussumpaa. Sieltä on joo lähtenyt Oden nyt selvistä sellaisista, joilta odotettiin tulosta.
Nyt en jaksa tilastoja kaivella, mutta paljon meidän pelurit pl. Suomi, Iksa, Seppo, Konna, Haapala, Räty, Tikka on tehneet maaleja?
Meidän secondary scoring jää jotenkin vaajaksi. Mänty, Virtanen, Tuulola, Panu, Ruokonen, Päkkilä jne. Eivät vain saa riittävästi aikaseksi tehopisteitä. Jukureita vastaan nelonen oli hyvä ja teki parit maalit, mutta entäs sitten muut?
Hyvä, että meillä on kovaa suorittava kärki, mutta tällä hetkellä tuntuu, että niiden takana jää vajaaksi.
Enkä nyt tiedä tarviiko sinne hankintaa. Ehkä, jos pahasti näyttää siltä, että tehopisteet ovat pitkälti kärjen varassa.