Saatan olla mielipiteeni kanssa yksin, mutta minua harmittaa Konnan pelaaminen tällä hetkellä valtavasti. Ei pelaa lähellekään sillä tasolla, mitä kärkiseuran ykkössentteriltä vaaditaan. Hyökkäyspäähän väläyttelee jokaisessa pelissä, mutta kokonaisvaltaisesta pelistä varastaa todella paljon.
Puolustussuuntaan laiskaa pelaamista, jättää miehiä merkkaamatta, häviää kaksinkamppailuita. Kruununa TPS-pelin lopun vaihtoon kurvaaminen, kun olisi pitänyt puolustaa. Suorastaan halutonta pelaamista.
Ei hae kiekkoa alhaalta, vaan hakkaa lapaa jäähän keskialueella. Kukaan tuossa ketjussa ei tällä hetkellä käy hakemassa kiekkoa vauhtiin, vaan kaartelevat keskialueella ja ohjaavat kovan syötön yhdellä kosketuksella päätyyn. Ketjussa ei myöskään ole yhtään rymistelijää (tai möyrijää), kuka sen päätykiekon omille karvaisi.
Isoihin matseihin herää aina ja esittää parastaan. Pudotuspelejä ajatellen en siis näe ongelmaa tässä. Ykkössentteri ei vain voi olla sellainen, jota kiinnostaa pelata puolissa joukkueensa peleistä. 1a/1b-sentterijako voisi hyvinkin toimia, mutta joukkueessa ei ole tällä hetkellä ketään kuka nostaisi tasoaan jos Konnaa ei kiinnosta.
Harmi kirjoittaa näin, huikea pelimies ja persoona parhaimmillaan. Kunhan tästä pleijareihin sätkitään, siellä nähdään taas miestä parhaimmillaan!