Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Ei kyllä ollut hajuakaan siitä, että mikä on naapurin ja Rantakarin suhde nykyään, myönnetään. Ajattelin vaan, että olisi tarpeeksi tyylitöntä ollakseen heidän tekosiaanNo mä kyllä yllättyisin ja tosi paljon, vaikkei niiden pakistossa liikaa kiekollisuutta olekaan. Ei taida Rantakari olla siellä nykypäivänä kovassa huudossa (ja vielä vähemmän nyt).
Onneksi Kärppä osiossa jatkoajalla jotkut haluaa noi puukädet sinne. ( tervemenoa kärppiin)Menkää ny meneen ton Karjalaisenne kanssa. Mestistason taidot jonka lisäksi miehen selkä voi mennä lopullisesti rikki hetkellä minä hyvänsä.
Ei kyllä ollut hajuakaan siitä, että mikä on naapurin ja Rantakarin suhden nykyään, myönnetään. Ajattelin vaan, että olisi tarpeeksi tyylitöntä ollakseen heidän tekosiaan![]()
Ei se niin paljon olisi tyylitöntä, kuin mitä se olisi epäammattimaista. Siksi annan 0,02% tuolle, että Tapuun eksyy oli tilanne rosterissa liki mikä tahansa...Ei kyllä ollut hajuakaan siitä, että mikä on naapurin ja Rantakarin suhden nykyään, myönnetään. Ajattelin vaan, että olisi tarpeeksi tyylitöntä ollakseen heidän tekosiaan![]()
Onneksi Kärppä osiossa jatkoajalla jotkut haluaa noi puukädet sinne. ( tervemenoa kärppiin)
Ei miljoonassa vuodessakaan menisi Tapparan täpötäyteen pakistoon. Sanottu jo aikaisemminkin ei.En yllättyisi kun naapuri ilmoittas Rantakarin sopimuksesta![]()
![]()
Ennenkuin Stranan lähtö voitiin toteuttaa, piti Svejkovskyn sopimus varmistua tänne.
- "Sen voin sanoa, että Stránskýsta saatava korvaus oli meille merkittävä"
Mää en sit halua oranssia ämpäriä….Takaisin ketjun aiheeseen.
Tämä ketju on ollut kyllä mikäkin hiekkalaatikko viime aikoina.
Toki myös 8.11. Iltalehden jutussa näin:Aamulehti tänään:
”Meillä on mahdollisuus reagoida, mutta mitään päätöksiä ei ole tehty. Monen asian täytyy klikata. Siirrot ovat paljon monimutkaisempia kokonaisuuksia kuin miltä ulkopuolelle voi näyttää”, Koskela muistuttaa.
Mediaan yleensä ei kannata isommin luottaa. Niin paljon täyttä paskaa ne kirjoittaa.Toki myös 8.11. Iltalehden jutussa näin:
”Ei mikään liigaseura ole varmaan uskaltanut hankkia pelaajia Pohjois-Amerikasta. Tämä uusi oleskelulupaprosessi on aiheuttanut hämmennystä, toteaa Ilveksen urheilujohtaja Timo Koskela.”
11.11. sitten näin:
”Lukas tuo joukkueemme hyökkäyspeliin lisää mahdollisuuksia taitonsa ja liikkumiskykynsä kautta. Uskomme hänen sopeutuvan nopeasti Suomen Liigaan ja Ilveksen pelitapaan sekä auttavan meitä omilla vahvuuksillaan, sanoo Ilveksen urheilujohtaja Timo Koskela.”
Ei tarkoita, että joku olisi nyt tulossa, mutta ei noista mediaan annetuista kommenteista kannata johtopäätöksiä vedellä.
Todennäköisesti ottavatkin "omat junnut" takas, kun taas on näemmä porukkaa klesana vaikka kuinka...Jep. Jos joku niin IFK on tällä hetkellä niin epätoivonen ja jengiä tippuu jatkuvasti, että en ihmettele jos jompikumpi sinne päätyisi.
Toki myös 8.11. Iltalehden jutussa näin:
”Ei mikään liigaseura ole varmaan uskaltanut hankkia pelaajia Pohjois-Amerikasta. Tämä uusi oleskelulupaprosessi on aiheuttanut hämmennystä, toteaa Ilveksen urheilujohtaja Timo Koskela.”
11.11. sitten näin:
”Lukas tuo joukkueemme hyökkäyspeliin lisää mahdollisuuksia taitonsa ja liikkumiskykynsä kautta. Uskomme hänen sopeutuvan nopeasti Suomen Liigaan ja Ilveksen pelitapaan sekä auttavan meitä omilla vahvuuksillaan, sanoo Ilveksen urheilujohtaja Timo Koskela.”
Ei tarkoita, että joku olisi nyt tulossa, mutta ei noista mediaan annetuista kommenteista kannata johtopäätöksiä vedellä.
Svejkovskylle oltiin hankkimassa Tsekin passia. Taisi itse jossain haastattelussa kertoa... eli tämä varmaan helpotti tätä asiaa.
Mikähän syy olisi Ratisesta luopua. Erinomainen luistelija ja ihan huikean luokan kamppailuvoitto prosentit ja pakottaa pelin vastustajan päätyyn. Noin 50 kertaa hyödyllisempi kuin Könönen. Ymmärrän argumentin viimeisten ratkaisujen laadusta miksei kuuluisi kärkiketjuihin, mutta olisi suorastaan hölmöä luopua noin hyvästä palasta alaketjuihin.Todennäköisesti ottavatkin "omat junnut" takas, kun taas on näemmä porukkaa klesana vaikka kuinka...
SaiPa nappas Mark Pysykin ja Michael Hutchinsonin - toivottavasti tännekin nyt sais jotain hyviä hakuja.
Könönen ja Ratinen samalla joululahjaksi jonnekin ilmansuuntaan.
En minäkään kyllä Ratisesta luopuisi. vaikka ne ratkaisujen laadut on vähän sitä sun tätä, mutta omaa silti tarvittavia kykyjä. Jos tuolta joku ulostetaan, niin harva on eri mieltä, että Könönen lienee liipasimella, niin vaikeaa on ja mitä esim. Jatkoajan Kalpa fanit ovat kehuneet KalpaKönöä, taklaavana, hämmennystä maalin edessä aiheuttavana ym., niin ei sitä edes kiikareilla ole meillä näkynyt.Mikähän syy olisi Ratisesta luopua. Erinomainen luistelija ja ihan huikean luokan kamppailuvoitto prosentit ja pakottaa pelin vastustajan päätyyn. Noin 50 kertaa hyödyllisempi kuin Könönen. Ymmärrän argumentin viimeisten ratkaisujen laadusta miksei kuuluisi kärkiketjuihin, mutta olisi suorastaan hölmöä luopua noin hyvästä palasta alaketjuihin.
Ei viedä ketjua aiheesta pois, mutta ei varmasti väärä tulkinta toikaan. Omasta mielestäni #17 pelasi muutaman hyvän matsin viime keväänä ja siihen se on oikeastaan jäänyt. Tuppaa omiin silmiin koostumuksesta riippumatta heikentämään kenttäänsä. Voin olla väärässäkin.Mikähän syy olisi Ratisesta luopua. Erinomainen luistelija ja ihan huikean luokan kamppailuvoitto prosentit ja pakottaa pelin vastustajan päätyyn. Noin 50 kertaa hyödyllisempi kuin Könönen. Ymmärrän argumentin viimeisten ratkaisujen laadusta miksei kuuluisi kärkiketjuihin, mutta olisi suorastaan hölmöä luopua noin hyvästä palasta alaketjuihin.
Aamulehti tänään:
”Meillä on mahdollisuus reagoida, mutta mitään päätöksiä ei ole tehty. Monen asian täytyy klikata. Siirrot ovat paljon monimutkaisempia kokonaisuuksia kuin miltä ulkopuolelle voi näyttää”, Koskela muistuttaa.