Valker
Vakiokokoonpanossa
- Viestejä
- 645
Kolmen ensimmäisen kentän laitureita on vaikea syrjäyttää ja neloseen taas Nymanin tyyppistä pelaajaa aika turha laittaa kokeilemaan. Siellä siis viime pelissä oli Schwartz-Kakko, Björkstrand-Tolvanen ja Burakovsky-McCann laitureina kolmessa ensimmäisessä vitjassa. Toki Kraken varmaankin aloittaa tyhjennysmyynnit, kun playoff-paikka alkaa karkaamaan jo aika kauas, niin eiköhän sieltä sitten aukea paikkaa Nymanille päästä kokeilemaan ylhäällä.Koskahan Jampalle kutsua ylös? Ei varmaan kauhean kaukana olla (?), vaikka en olekaan perehtynyt Seattlen laituriosastoon sen kummemmin.
On se vaan KONE!x.com
x.com
”Jani Nyman. 48 otteluun 20+14. Viiteen edelliseen 4+2!”
Taitaa pelata AHL:n "läpi" heti ensimmäisellä kaudellaan. Hienosti on sopeutunut pieneen kaukaloon.Jamppa se jatkaa tuhojaan. Vaatimattomasti 2+1..
Viime yönä taas maali ja nyt kasassa 26 maalia ja jaettu 2. sija maalipörssissä.
Jännä nähdä joo. Sinänsä itse toivon, että Jamppa pääsee myskäämään koko loppukauden AHL puolella niin ei kehitys ja flow katkea. Tästä tykkikausi loppuun asti tykkinä statseja vielä kaunistellen ja kauden tähdistöön valinta. Sitten kova kesä sekä harkkakausi alle ja ei muuta kun vallottamaan NHL kaukaloa vakinaisemmin.Kutsu ylös alkaa olemaan lähempänä nyt, kun Seattle aloitti liikkeet siirtorajan lähestyessä ja laituriosastolta lähti Björkstrand Tampaan. Jännä nähdä, että tekevätkö vielä lisää treidejä, mutta nyt siellä olisi sopiva slotti vapaana Nymanille.
Eiköhän Jamppa AHL-playoffit jokatapauksessa pelaa. Joku 5 peliä ylhäällä voi toimia hyvänä piristyksenä ennen niitä.Jännä nähdä joo. Sinänsä itse toivon, että Jamppa pääsee myskäämään koko loppukauden AHL puolella niin ei kehitys ja flow katkea. Tästä tykkikausi loppuun asti tykkinä statseja vielä kaunistellen ja kauden tähdistöön valinta. Sitten kova kesä sekä harkkakausi alle ja ei muuta kun vallottamaan NHL kaukaloa vakinaisemmin.