Robert ja Nollakulma
Luottopelaaja
- Viestejä
- 6 746
Jollain tavalla en usko että molemmat jatkaisi(Friman ja Nyberg). Se on joko tai
Jep ei ole olisi joukkueen rakenteen kannalta oikein mitään järkeä. Siis sillä olettamalla, että Kucerik tulee.
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Jollain tavalla en usko että molemmat jatkaisi(Friman ja Nyberg). Se on joko tai
Panokset kovenee keskiviikolle! Mitä tarkoittaa 50% huhu? Frimanin jatko olisi kova (sarjassa ”uskon kun näen”), vaikka meillä puolustus ei ongelma olekaan. Loistava kapteeni ollut ja hieno sekä fiksu mies kaikin tavoin.
Vähän alkaa tosiaan pelottamaan sen suhteen että Ratinen olisi yllättävänkin korkealla tuossa vasemman puolen laitureiden hierarkiassa.
Jatkaa missä nytkin. Valmis ykköskenttä.
No eihän ole.Näin siinä kävi. Hyökkäys valmis.
Asiat jotka tapahtuvat seuraavaksi:Näin siinä kävi. Hyökkäys valmis.
Ei varmasti ole. Kyllä sieltä kesän aikana varmasti tulee vielä laitureihin vahvistusta.No eihän ole.
Juuri näin. Vaikeimmat palaset eli sentterit, maalivahdit ja pakit on pitkälti kunnossa. Laitureita löytyy kyllä. Nybergin sopimusta ei ainakaan vielä vahvistettu..Ei varmasti ole. Kyllä sieltä kesän aikana varmasti tulee vielä laitureihin vahvistusta.
Jasek oli tämän launchin juttu. Nyt on sentterit ihan loistavasti roolitettu. Török voi jo ensi kaudella ottaa hänkin kolmosesta paikan.
Olisko Nybergin kohdalla julkistuksen "viivästyminen" syy, että tulee/tullee vuokralle eikä vakkariksi.?Juuri näin. Vaikeimmat palaset eli sentterit, maalivahdit ja pakit on pitkälti kunnossa. Laitureita löytyy kyllä. Nybergin sopimusta ei ainakaan vielä vahvistettu..
Ehkä, selvinnee aikanaan, mutta toivottavasti tilanne nyt kuitenkin on se, että pelaa meillä ensi kaudella.Olisko Nybergin kohdalla julkistuksen "viivästyminen" syy, että tulee/tullee vuokralle eikä vakkariksi.?
Vituttaa suorastaan jos ei pelaa. Pakko uskoa siihen.Ehkä, selvinnee aikanaan, mutta toivottavasti tilanne nyt kuitenkin on se, että pelaa meillä ensi kaudella.
Eiköhän Török oo juuri sitä varten palkattu, laituri/sentteri.Ei varmasti ole. Kyllä sieltä kesän aikana varmasti tulee vielä laitureihin vahvistusta.
Jasek oli tämän launchin juttu. Nyt on sentterit ihan loistavasti roolitettu. Török voi jo ensi kaudella ottaa hänkin kolmosesta paikan.
Leo Lööf olisi täydellinen hankinta.Kaikki julkaistut pelaajat olivat omaan mieleeni ja monikin omaa potentiaalia isoon tasonnostoon. Tykkään erityisesti nopeiden Törökin ja Engbergin hankinnoista. Tietysti Jasek oli tämän julkaisun suurin asia.
Leftin pakin paikalle varmaankin kaikki toivovat Nybergiä (olkoonkin, että kiekollisuuttakin voisi olla varalla, jos Soini ei breikkaa).
Leo Lööf olisi myös toivelistalla, jos hänen kohdallaan ei viimeistä sopimusvuotta AHL:ssa ei katsota loppuun. Pari kautta mennyt jo ilman yhtään kutsua The Shown puolelle.
Tillun mukaan kausi todennäköisesti aloitetaan näillä hyökkääjillä. Toki joka kausi tulee reagointia tarpeen mukaan.No eihän ole.
Sanoiko että todennäköisesti aloitetaan, vai pystytään aloittamaan?Tillun mukaan kausi todennäköisesti aloitetaan näillä hyökkääjillä. Toki joka kausi tulee reagointia tarpeen mukaan.
Lisäksi Nyberg/Lööf pakkiJoku Jämswn/Iikka tms sinne vasempaan laitaan niin tällä rosterilla voi aloittaa kauden
Sanoi mun mielestä että pystytään vaikka näillä aloittamaan.Sanoiko että todennäköisesti aloitetaan, vai pystytään aloittamaan?