Tulosveikkaus ja otteluseuranta KalPa - Ilves 15.3.2025

Status
Viestiketju on suljettu.
Ehkä kaikkein eniten vituttaa että se jo tarjottimella ollut runkkarin voitto suletaan nimenomaan noita vastaan. Jotenkin toi Niiralan monttu, tanssitytöt fanipaitajanareiden muodostaman "kannattajakatsomon" edessä ja ne perkeleen läpsyttimet menee enemmän tunteisiin kun yksikään kunnon kulttuuripaikkakunta. Vitun skenetön junttikylä.

Itse KalPan joukkueen peliähän on - tai olisi, jos oma jengi ei olisi ottavana osapuolena - hieno seurata. Taitaa olla niin, että se on tuleva Suomen mestari tuolla nyt kaukalossa. Ja se ei ole Ilves.

Ei nyt siis vielä pyyhettä heitetä kehään, cama Ipa jne. Mutta kyllähän tässä ennusmerkit on taas ilmassa. Vitun vittu.
 
Kaikki pelin vaiheet omalla puoliskolla surkeita. Niin puolustamisessa kuin kiekollisestikin.
 
Hyvä Ratinen!
 
Ratinen perkele!
 
Ratinen kikkailee kiekon pois ja ottaa jäähyn vielä kaupanpäälle :)
 
KalPa ei tällä intensiteetillä pysty kolmea erää pelaamaan. Toivotaan, ettei ekan erän jälkeen vaan luvut oo turhan rumat
 
On toi kyllä koominen tapaus.
 
Status
Viestiketju on suljettu.
Takaisin
Ylös