Tulosveikkaus ja otteluseuranta KalPa - Ilves 15.3.2025

Status
Viestiketju on suljettu.
Eipä ollut ottajaksi tälläkään kertaa. Hieno runkkari sijoitus, mutta kyllä tää oli jotenkin aneeminen esitys.
 
Ihan kuin viime kevät. Miten voi Kalpa olla näin vaikea Ilvekselle. Ihan itse mokasi runkosarjan voiton Ilves. Ei voi mitään, mutta mestaruus olisi jo hyvä ottaa.
 
Nyt viimeset konstit käyttöön ja vaihdan toiseen otteluun. Jos tällä ei nousta niin ei millään.
 
Ilves pelkäs enemmän kahden maalin tappioo kuin halus tasottaa. Just ennen Kalpan viidettä manasin miten Kalpa saa kiekon omissa ja on täysin organisoimaton tilaa olis karvata. Kellossa enää 5 minuuttia aikaa, eikä Ilveksellä tarvetta vaihtoon niin karvataan yhdellä ja loput vetäytyy keskialueen trappiin PUOLUSTAMAAN. Ei oo hyvä merkki.

5minuuttia ennen loppua pitäs iskee hullun raivolla siellä hyökkäys päässä kiinni, riskilläkin, kun vastustajalla itselläänkin organisoimaton tilanne.
 
Status
Viestiketju on suljettu.
Takaisin
Ylös