Tätä kiakkoradion jälkipelipyykkiä nyt mainostettu täällä ja myös muualla, niin pitihän se käydä kuuntelemassa ihan mielenkiinnosta.
Kieltämättä vähän erikoiselta vaikeroinniltahan se kuullosti ja enpä olisi uskonut, että jo tässä vaiheessa sarjaa tuomareista tai rikkeiden ehostamisesta aletaan Rönborgin lisäksi avautumaan myös pelaajien suulla.
Vaikkakin todettava, että ei varsinaisesti yllättänyt, että aihetta haastateltavilta jopa väkinäisesti puristeli tämä vuosikymmeniä äänenmurroksensa ja povitaskunsa pohjalta löytyvän nessupakettinsa kanssa jäähalleja kiertänyt paikallisradioselostaja.
Vahingossa kuuntelin vielä maalikoosteen. Olipahan epäuskoa äänessä Najmanin iskiessä kiekon kauniisti kivespussien alta verkkoon.
Tästä on hyvä jatkaa. Annetaan vastapuolen täyttää jää nuuskapurkeilla.
KC & The Sunshine Band - Give It Up