CatchTheFox
Vakiokokoonpanossa
- Viestejä
- 123
Robert Leino ja Vatas Sami oli hallissa. Kummallakin kaverilla oli jälkikasvu mukana.
Menevät Kalpaan molemmat. Valavuori kertoi, että Perälä oli kuullut.
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Robert Leino ja Vatas Sami oli hallissa. Kummallakin kaverilla oli jälkikasvu mukana.
JYP on palannut lomilta eilen takaisin legendaarisille Harjun portaita hyppimään ylös ja alas.Pakko tulla kattomaan tänne pelejä kun omat joukkueet (huhujen mukaan kärpät ja jyp) ovat kohta jo toista kuukautta olleet kesälomilla
Toivossa on hyvä elää. Siihen asti näin ku jotain muuta jostain varmistuu, jos varmistuu.Itse kyllä odotan Bobbya ensi kaudeksi takaisin.
Onko Toivolta kysytty lupaa tähän?Toivossa on hyvä elää. Siihen asti näin ku jotain muuta jostain varmistuu, jos varmistuu.
Eikä siltä Toivossa elävältä lapamadoltakaan.Onko Toivolta kysytty lupaa tähän?
Ilves saisi kyllä kaivaa kuvetta ja hankkia jo kauden alkuun sen kärkilaiturin ja toisen kärkisentterin mutta kun on Jalosta ja Tillusta kyse niin voidaan vain toivoa.Keskitytääs sitten jo ensi kauteen. Olisiko jollain heittää uusia huhuja uusista pelaajista ensi kaudella.
Joo, joukkue on valmis vasta siirtorajalla, ollaan hyvissä asetelmissa tarkkaileen pelaajamarkkinoita. (nää samat virret on kuultu utj.n suusta viimeset 3v)Keskitytääs sitten jo ensi kauteen. Olisiko jollain heittää uusia huhuja uusista pelaajista ensi kaudella.
Ja meillä on hyvin liikkuva ja työteliäs joukkue sekä paljon pelaajia, jotka ovat valmiita ottamaan seuraavan stepin urallaan.Joo, joukkue on valmis vasta siirtorajalla, ollaan hyvissä asetelmissa tarkkaileen pelaajamarkkinoita. (nää samat virret on kuultu utj.n suusta viimeset 3v)
Ennen siirtorajan umpeutumista foorumin Tillufanit huutavat, että ei tarvita ketään, kun Ratinen on juuri tehnyt 2+2 tiistai-illan trillerissä Jukureita vastaan. Ja Itä-Euroopasta hommattu potentiaalinen laiturisentteri on alkanut pikkuhiljaa lunastaan odotuksia 30 kierroksen jälkeen.Joo, joukkue on valmis vasta siirtorajalla, ollaan hyvissä asetelmissa tarkkaileen pelaajamarkkinoita. (nää samat virret on kuultu utj.n suusta viimeset 3v)
Joo, joukkue on valmis vasta siirtorajalla, ollaan hyvissä asetelmissa tarkkaileen pelaajamarkkinoita. (nää samat virret on kuultu utj.n suusta viimeset 3v)
Eiköhän sieltä tule Tillu-special eli yks suht kova haku, Kucerik ja loput on tasoa ”nuori yhden hyvän kauden vetäny tsekki-sentteri/laituri ja viisi 3-4 kentän miestäKeskitytääs sitten jo ensi kauteen. Olisiko jollain heittää uusia huhuja uusista pelaajista ensi kaudella.
Kaukana ollaan mestaruudesta pelaavan joukkueen rosterista, taas. Tää on, kuin päiväni murmelina, keväällä taas ihmetellään, että miksi ei riitä.Eiköhän sieltä tule Tillu-special eli yks suht kova haku, Kucerik ja loput on tasoa ”nuori yhden hyvän kauden vetäny tsekki-sentteri/laituri ja viisi 3-4 kentän miestä
Täytyis vaan maksaa muutakin kun seuran verkkarit.Ilves saisi kyllä kaivaa kuvetta ja hankkia jo kauden alkuun sen kärkilaiturin ja toisen kärkisentterin mutta kun on Jalosta ja Tillusta kyse niin voidaan vain toivoa.
Jos tilanne on se että Jalon Tillulle antamalla rahalla ei saa, paitti niitä ketkä ei ensimmäisenä markkinoilta viedä.Ilves saisi kyllä kaivaa kuvetta ja hankkia jo kauden alkuun sen kärkilaiturin ja toisen kärkisentterin mutta kun on Jalosta ja Tillusta kyse niin voidaan vain toivoa.
Viime keväänä yksilöiden laadusta kiinni? Jos näin on, joudutaan hankkimaan liigan kallein joukkue ensi kaudelle. Viime keväänä laatu riitti, mutta valmentaja ei, tällä kaudella laatu ei riitä, mutta valmentaja ehkäEnsi kaudella oikeasti alkaa olla jo pakko satsaa. Siellä on viimeiset pari vuotta jäänyt aina keväällä lopulta yksilöiden laadusta kiinni.