3 vs 3 Super Series

Kyllähän näitä mielellään katsoo, vaikka eroavatkin normipeleistä. Seuraavalle pre-seasonille ainakin sellainen toive, että kahden minuutin jäähyt vaihdettaisiin puolta lyhyempiin.


Tai ehkä jopa rankkareihin.Ei Ilveksen peleissä,mutta muissa on tuon epäonnistuneen ylivoiman jälkeen seurannut pitkäkin vaihe 4-4-peliä,joka ei ole ihan sitä mitä tässä formaatissa on haettu.
 
Haapanen näyttää saavan paljon vastuuta Tepsin riveissä, ainakin näissä 3v3 matseissa.
 
Ratkaiseeko tasapisteissä kolmen pisteen voitot ensiksi kuten Liigassa,vai maaliero.

Jos maaliero,niin näyttää pahasti siltä,että jumbotila on edessä sen 1-7-perseilyn takia,vaikka viimeiset kaksi peliä voitettaisiinkin.(tarvittaisiin omien suorien voittojen lisäksi Tapparan suora häviö tai se,että Hifki saa lopuista 3 pelistään korkeintaan 2 pistettä,joista ekaa jo johtaa 1-0)

Jos taas 3 pisteen voitot ratkaisevat,niin Ilves menee varmuudella Tepsin ohitse voittamalla loput pelit tavallisella peliajalla.
 
Tässähän jos olisi oikein kova valmentaja, niin ottaisi aina molarin pois kun on pyöritys vastustajan päässä
Ratkaiseeko tasapisteissä kolmen pisteen voitot ensiksi kuten Liigassa,vai maaliero.

Ainakin tuolla virallisilla 3v3-sivuilla näyttäisi maaliero sarjataulukossa ratkaisevan, mutta ois kiva saada varmuus tähän.
 
Roby tasoittaa.
 
On tolla Järventie juniorilla ihan ok kuti.
 
Takaisin
Ylös