Rauno Repomies
Tähtipelaaja
- Viestejä
- 16 002
Luulen että Ilves tiedottaa vain jos kausi ohi. Pendo tms saattaa jossain haastattelussa sitten vähän kertoa että ”katsotaan päivä kerrallaan” tms.
Myös ihmetytti että kukaan ei mennyt katsomaan Eemeliä. Aika kauan sai yksin siinä kieriä ennen kuin jengikaveri tuli paikalle.Sama. Supi nousee jos ei pahasti käy.
Niin pää edellä meni että ihme ja onni jos ei niskasta mitään ikävää löydy.
Oli raivostuttavaa katsoa jasekin kieriskely konnan töötistä kun oli samantien täysin kunnossa.
Tältä ainakin näytti tv-kuvassa. Pari vastaavaa tilannetta olen itse nähnyt omassa joukkueessa, joista onneksi päästiin ilman vakavia vammoja. Molemmissa tilanteissa kuitenkin iskun saanut pelaaja ei liikkunut ollenkaan osuman jälkeen vaan jäi paikalleen makaamaan siihen asti kun ensihoitajat nostivat paareille jatkotutkimuksiin. Näissä siis ei ollut minkäänlaista pakkoliikettä tai sätkimistä.Tää on joo totta. Kyllä paljon vähemmästäkin laitetaan niskatuki + rankalauta ennenkuin lähdetään mitään siirtelemään. Eemeli tais vaan mennä talutettuna koppiin?
Joo ei toivota että on "vain" se yksi paskimmista mahdollisista loukkaantumisista, aivotärähdykset on aivan helvetin arvaamattomia.Toivotaan vaan että on vain aivotärähdys!
Mutta näkyvyyttä annat jota kyseinen jäteläjä hakee?Tälle kommentille en anna yhtään arvostusta
Tälle kommentille en anna yhtään arvostusta
Verrattuna mitä tossa pahimmassa tapauksessa voi sattua, niin aivotärähdys on aika helvetin lievä!!Joo ei toivota että on "vain" se yksi paskimmista mahdollisista loukkaantumisista, aivotärähdykset on aivan helvetin arvaamattomia.
jumankauta mitä kirjoituksia täällä tiedottamisesta. Ei tässä mitään pikatiedotteita kapusta tarvita. Nyt kaikille vaan toivo että palaa peleihin ja kovempana kuin koskaan ja ratkaisee mestaruuden meille pienellä lirulla maalin edestä.
Toivotaan, että ei sitäkään!Toivotaan vaan että on vain aivotärähdys!
Perinteinen? Ei ole mitään perinteistä voi olla pelkästään aivotärähdys tai sitten jotain isompaa turhaan täällä arvailette kun ei Ilves ole vielä mitään julkaissut.Osastolle pää/olkapää tuli tuo osuma. Veikataan olkapäätä ja perinteinen 4-6 viikkoa sivussa.