Moro! Perinteinen Ilvesfoorumin kevätveikkaus järjestetään nyt jo yhdeksättä kertaa. Suuren suosion saavuttanut veikkaus järjestetään omassa osiossaan täällä. Kaikki joukolla mukaan, ja veikkausonnea!
Ollaan. Nyt on sen verran villi väittämä, että osuessa saat tietäjän natsat samantien. Yllä mainittujen syiden lisäksi yhden molarin ulostaminen tšekkeihin kesken sopimuksen on melko vaikea prosessi. Vielä vaikeampi on ammattilaissopimuksella P-Amerikassa pelaavan maalivahdin hankkiminen kesken kauden. Ja kirsikkana kakun päällä nämä kaksi siirtoa pitäisi saada tapahtumaan samaan aikamääreeseen, jottei Ilves jää pelkän Malekin varaan pidemmäksi aikaa.
Tuossa on nyt sen verran monta Ilveksestä riippumatonta muuttujaa, että rohkenen epäillä.
Joo siksipä juuri, mutta ammentaako nyt tietäjät tästä lehtijutusta kipinää 4kk myöhässä? En tiedä. Erittäin vaikea kuvitella noin isoja peliliikkeitä Ilveksen puolella maalivahtiosastolla.
Joo siksipä juuri, mutta ammentaako nyt tietäjät tästä lehtijutusta kipinää 4kk myöhässä? En tiedä. Erittäin vaikea kuvitella noin isoja peliliikkeitä Ilveksen puolella maalivahtiosastolla.
Tiedäpä vaikka olis ammennettu siitäkin, että on pyritty ratkaisemaan "uuden huhukuninkaan" @Eetu Fucking Mäkiniemi :n vihjailuja ja päädytty siihen, että sehän on perkele mies ite, joka tekee paluun joukkueeseen! Ja kun ko. nimimerkki vielä vihjaili, että ovi käy toiseenkin suuntaan, niin on laskettu 1 + 1!
(Tän piti olla vitsi, mutta miks mä aloin kesken kirjoittamisen uskoa, että näin tässä on käynyt? )
Tämä jinxaus viesti pitäisi jo lähes kieltää foorumilla . On niin usein kirjoitettu täällä ja useasta eri pelaajasta. Dominosta nyt ei kukaan edes tiedä pelaako keväällä. Optimitilanteessa ei veskat pleijareissa vaihdu.