Harjoitusottelut ja Liigacup 2025

Tiitiseltä hyvää peliä, mukavasti oikea-aikaista liikettä, rohkeutta ja varmuutta tekemisessä heti ekoista minuuteista alkaen. Toppuutellaan nyt odotuksia ihan kaikkien osalta, mutta sanotaan vaikka että ihan hyvältä näyttää.
 
Ulundun haastot jäävät kyllä torsoiksi. Noin muuten arvioisin, että on varsinkin Ulundun kohdalla ongelmaksi koituu tuo kenttä. Haastoissa pallo takertuu kenttään ja jää jalkoihin, Tammelan sametilla pysyisi pallo haastoissa ja vauhdissa paremmin mukana.

Yleisesti tahmea ja kuiva tekonurmikenttä kyllä vaikuttaa pelin tasoon ja nopeuteen.
 
Söderbäck siirtää Ilveksen johtoon Riskin hienosti esityöstä.
 
Pilkku toi mielestäni ois ollu Kupsille ja sitten lähes perään Ilvekselle maali :D No, kelepaa. Hienosti pedattu Riskiltä ja tarkka viimeistely Mariukselta.
 
Mukavahan näitäkin on kattella ja kohta tehdään varmaan paljon vaihtoja ni nähdään lisää pelaajia.
 
Ruutu sais kyl tehä jotain tolle miksaukselleen. Taas räjähti melkee korvat, kun yhtäkkiä volat on kaakossa.
 
Viitala meinas jo ekalla puoliajalla uunoilla maalin Kupsille, nyt kostautui.
 
Viitalalle voisin nähdä yhden melko selkeän kehityskohteen tuleviin treeneihin.
 
Tokakin maali taidetaan laittaa Viitalan piikkiin, ei uskaltanut mennä palloon.
 
Jaa nythän siä alko pöliseen.
 
Mihin se kroatialainen jäi? Entä oliko Suvanne otettu vaihtoon taktisista/rangaistuksellisita syistä vai loukkasiko itsensä?
 
Takaisin
Ylös