Helsingin IFK

"Hallitus on tyytyväinen"

Siinä on kolmeen sanaan kiteytetty HIFK:n ongelmat.
 
Olli: "Kyllä me urheilullisia yritetään olla"...
Pesonen: "Eeihän me nyt tänne mitään tiedottamaan tultu"...
Viiru: "Örf"...
Hallituksen PJ: "Tyytyväisiä ollaan kaikki tyynni"!
 
Onkohan käynyt niin, että IFK:lla on ollut joidenkin pelaajien kanssa sopimusneuvotteluita, johdossa oletettiin, että ne saadaan lopulta maaliin ja oltaisiin tiedotettu niistä sitten tämän päiväisessä lehdistötilaisuudessa. Lopulta tuli sitten jotain muuttujia ja ei voitukaan tiedottaa vielä mitään.

Muuten en oikein keksi syytä, miksi piti erikseen tämmönen tilaisuus järjestää.
 
Hitto kun en ehtinyt muilta töiltä seuraamaan. Loppuillan naurut onkin taattu kun jatkoajan HIFK-osion avaa.

Kyllähän silloin kun paljon hävitään ja peli ei kulje niin se oma seura tuntuu koko liigan huonoiten johdetulta ja seuran toimijat on pelkkiä johdon saunakavereita. Mutta ehkä meillä asiat on vielä suhteellisen hyvin kun ei tällaista farssia sentään tarvitse todistaa.
 
Eihän tosta pressistä tullut oikein muuta mieleen kuin Martti Lundénin legendaariset.
 

Liitteet

  • Snapchat-1009076825.jpg
    Snapchat-1009076825.jpg
    83,5 KB · kertaa luettu: 70
Enpä nyt sen enempää naureskelisi HIFKille. Ollaan itse ihan samassa jamassa, toki tiedotustilaisuus, missä ei mitään tiedoteta on vielä pitämättä Ilvekseltä (tosin on se joskus shortipoikien aikaan jo pidettykin).

Tsemppiä vaan sinne pääkaupunkiseudulle!
 

Hyvä kirjoitus, mutta annan silti kritiikkini journalismin tasolle. Nyt kun siellä oli paikalla johtohahmoja, niin kyllähän näitä pitäisi hiillostaa siellä, eikä vasta sen jälkeisillä kolumneilla!
 
Enpä nyt sen enempää naureskelisi HIFKille. Ollaan itse ihan samassa jamassa
Toivonkin, että Hölö on raahannut paikalle kaikki raadot ja ovat yhdessä aloittaneet videosulkeiset katsomalla tätä. Ryhmähengen parantamiseksi ja kaikille mietittäväksi, että millaiselle joukkueelle tuli hävittyä
Lisäys: Samalla Tillu ja Ripa vois tallentaa tämän arkistoiden ”EI NÄIN” -osioon
 
Takaisin
Ylös