Henrik Haapala

Tilastoniilo

Vakiokokoonpanossa
Viestejä
144
Minun lähteeni mukaan tuolla ottelukohtaisella tarjouksella lähdettiin liikkeelle ainakin. Mutta vielä ei ole kumpaankaan sopimusta tehtynä ja tosiaan ulkomaille tähyää. Näin tiedettiin kertoa. Uskon itse, että sinne myös lähtee.
 

Pika1

Luottopelaaja
Viestejä
3 026
Harmi jos ei jatka.
Jos isomman lapun saa muualta, niin ymmärrän poistumisen. Kunhan ny ei naapurin palaisi...

Loukkiherkkyys ja puolikuntoisena pelaaminen näkyi, mutta siitä huolimatta liigakärkeä PPG.

Järkevällä "kakkoskentän" palkkalapulla, mutta isoilla bonuksilla voisi signata jos tällaiseen suostuu.
Ottelukohtaista paperia toivottavasti ei ole oikeasti tarjottu. Itse pitäisin vittuiluna.

Kiitos Henkallekin vajaasta puolestatoista kaudesta. Tervepäinen himotreenaaja, joka varmasti urheilullisuuden puolesta sopisi myös jatkossa keltavihreeseen.
 

Suht hiljainen

Vakiokokoonpanossa
Viestejä
673
"Haapala sai naapurista kauden mittaisen sopimuksen meidän tarjoaman ottelukohtaisen sijaan. Ette ikinä usko kumman valitsi?" nimimerkki Sivurauta Jatkoajassa.

Ei nyt oikeesti. En kyllä suostu uskomaan että Tillu on näin tehtävästään kujalla.
Puhutaanko ensi kaudesta? Kävelen vetten päällä jos Tappara on Henkalle tarjonnut minkäänlaista sopimusta. Hieno mies ja huikea pelaaja mutta rikki mikä rikki.
 

Raipen Lätty

Luottopelaaja
Ylläpidon jäsen
Viestejä
2 555
Upea ihminen ja pelaaja, jonka vuoksi on maailman epäreiluinta, että miehelle ei ole siunaantunut terveyttä. Vaikka kuinka hyvin hoidettais vaivoja, niin puolikuntoinen tulee jatkossakin olemaan keväällä valitettavasti. Etenkin, jos pelaa kaikki pelit kaudessa isoilla minuuteilla. Ruumiin rakenne ei vaan kestä jäkistä.

Sellaisena "luksus pelaajana" voi mestaruusnipussa mennä, jonka päälle ei aseteta tulosvastuuta. Ykkösratsuna tulos on jatkossakin tämän kauden kaltainen, eli rikki menee.

Olisin yllättynyt, että Jalon talouspolitiikalla hankittaisiin "luksusta". Hölmöä olisi Tillun tehdä sama virhearvio ja mennä Henkka ykkösratsuna ensikauteen.

Jos Tapparaan olis takas menossa, niin toivottavasti Jalo antais pelaajabudjettiin hieman lisää Henkkaa varten. Olis imagollisesti isompi haitta, kuin et tuhlattais vähän.
 

Jakpot

Luottopelaaja
Viestejä
5 828
En tiedä kiinnostaako ketään mutta tälläisen kuulin kuitenkin:

Elikkäs Haapala ja Konna olivat Tapparan Chl-mestaruusjuhlissa ja Haapala ”selvis” sieltä seuraaviin treeneihin, joten pääsi myös seuraavaan peliin. Konna taas ei

Koskas nämä juhlat oli?
 

Tieto on valtaa

Vakiokokoonpanossa
Viestejä
103
Tappara voitti CHL:n 18.2.

Samana päivänä oli Ilves-SaiPa, jossa Kontiola pelasi.

21.2. tiistaina oli Ilves-JYP, jossa Kontiola ei pelannut.

24.2. perjantaina oli Ilves-Tappara, jossa Kontiola pelasi.
Juuri näin, eli sunnuntai ja maanantai menny juhliessa, ja sori ois varmaan kuulunu ennemmin Konnan ketjuun
 

Raipe - The Great One

Tähtipelaaja
Viestejä
11 539
En tiedä kiinnostaako ketään mutta tälläisen kuulin kuitenkin:

Elikkäs Haapala ja Konna olivat Tapparan Chl-mestaruusjuhlissa ja Haapala ”selvis” sieltä seuraaviin treeneihin, joten pääsi myös seuraavaan peliin. Konna taas ei
Nää kupittelu ”huhut” voitais jo jättää omaan arvoonsa. Kausi on ohi ja Konna on jo lopettanut.

Eteenpäin.
 
Ylös