Huhuketju 2.0

Status
Viestiketju on suljettu.
Joo. Paitsi että tuo tepsin some-viestintä on typerää fanien syyllistämistä tilanteesta johon he ovat osattomia, myös täydellisen virheellistä väittää että jos nyt et seiso kritiikittä organisaation takana, et ole todellinen TPS:n fani. Se joka tuon on keksinyt, vinkkinä sille tutustukoon argumentaatiovirheeseen.

Yksikään todellinen skotti – Wikipedia

Markkinatalous ei toimi niin että kun tuote on paska niin tilanne korjataan haukkumalla asiakkaat surkeiksi. Siinähän asiakas miettii vain "perkele, menköön Niittymäki ja Jokinen sitten hankkimaan paremmat asiakkaat jostain".
 
Viimeksi muokattu:
Olis taas melkonen kllimaksi tulla huhuketjuun "millasta vonkaletta Ilvekseen huhutaan" jaa täällä jauhetaankin Lepauksesta. Yrittäkää nyt.
 
Ilveksen parantunut imago ja toimintatapojen muutos on aiheuttanut "positiivista värinää" pelaajamarkkinoilla. Se on sitten toinen asia kuinka vaikuttaa ensi kauden joukkueen kokoamiseen onkin sitten jo toinen juttu.
 
Ilveksen parantunut imago ja toimintatapojen muutos on aiheuttanut "positiivista värinää" pelaajamarkkinoilla. Se on sitten toinen asia kuinka vaikuttaa ensi kauden joukkueen kokoamiseen onkin sitten jo toinen juttu.
Alkaispa jo tulemaan huhuja ensi kauden pelaajista, näihin aikoihinhan niitä soppareita jo väsätään.
 
Koivula olisi toki kova vahvistus, mutta eikös tuo ole melko lähellä Nhl paikkaa?
 
Koivulalta itseltään kysytty: ei ole tulossa takaisin.

Hänhän on tosiaan Bridgeportin ykkössentteri ja ns. seuraavana jonossa jos Islesissa tulee loukkaantumisia, olisi aika mielenkiintoinen veto tässä kohdassa palata Liigaan.
 
Brooks ei tee elämässä virheitä.

Ymmärrän hyvin. Mullakin kerran meinas tulla virhe, mutta sitten päätin jättää senkin tekemättä...

Eikös Koppanen kuitenkin kohtuullisen hyvältä pohjalta lähtenyt maailmalle. Harmillista, kun maitojuna á la Puljujärvi ei tuo Ipan junnuja takaisin kotipuoleen...
 
Status
Viestiketju on suljettu.
Takaisin
Ylös