Ilveksen juniorikiekkoilu

2-2 tilanteessa toiselle erätauolle. Ilves teki tosiaan kaksi pikamaalia alivoimalla, mutta HIFK nousi tasoihin ihan erän lopussa.

Maalien lisäksi Ilveksellä taisi olla toisessa erässä pari rimaa, hukattu rankkari ja läpiajo.
 
Vastavuoroisesti Kuukka torjui toisessa erässä ainakin yhden lähes varman maalin takatolpalta. En tiedä miten. :)
Kerran HIFK-hyökkääjä riplasi kiekon myös tyhjän maalin ohi.

Jännä kolmas erä tulossa.
 
Juissiko siellä pisti jo Hands upit tulille :D
Kenkää! Juissin HandsUpit tuo minulle ainakin melkoisen kylmän hien joka kerta.

6-4 btw.

edit:
7-4 ja nyt voi hands uppia soittaa, kiitos.
 
Hyvä matsi, jonka Ipa olisi voinut ratkaista tokassa erässä. Tosin sitten HIFK painosti vahvasti kolmannen erän alkupuolella. Molempien maalivahdit olivat erinomaisia.

Vaikka nuo meidän majupojat ovat kaikki hyökkääjiä niin täytyy sanoa, että ihailen tuota pakkien kiekollisuutta, syöttöjä, luistelua ja paineen alla pelaamista. Aivan upeasti sieltä tullaan aina kiekon kanssa ylöspäin ja syötöt menevät kohdalleen.

Hyviä, pelitaitavia poikia on paljon. Vastustajan fyysinen etulyöntiasema ei näy pelissä.

Edit. Saapa nähdä ottaako HIFK lauantaina mukaan Kähkösen ja Varosen(molemmat majupoikia), kun heidän B-junnujen kausi loppui.
 
Takaisin
Ylös