Southernmost
Vakiokokoonpanossa
- Viestejä
- 273
Thanks to everyone for your warm welcome here 
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Jättäkää ne rantalelut pois. Ei alennuta mouhijärveläisten tasolle.Kaikki sivukatsomoilla olevat muistakaa ottaa ne vanhat rantalelut mukaan!
Minusta se on ihan hauska perinne. Ei tarvitse ottaa liian vakavisti rantapalloja, jos katsomossa huudetaan ties mitä.Jättäkää ne rantalelut pois. Ei alennuta mouhijärveläisten tasolle.
Ennemmin rantalelut Pataljoonan katsomoon heitettynä. Ässät ei ansaitse sitä, mutta heidän kannattajakatsomo kylläkinKaikki sivukatsomoilla olevat muistakaa ottaa ne vanhat rantalelut mukaan!
Ei missään nimessä heitellä sinne mitään.Kaikki sivukatsomoilla olevat muistakaa ottaa ne vanhat rantalelut mukaan!
Se olis kyllä aikamoista kun järjestyksen valvojat sulkisi käytävät huligaaneilta joilla on rantapallot aseinaEnnemmin rantalelut Pataljoonan katsomoon heitettynä. Ässät ei ansaitse sitä, mutta heidän kannattajakatsomo kylläkinVitsit vitsinä.
Minusta se on ihan hauska perinne. Ei tarvitse ottaa liian vakavisti rantapalloja, jos katsomossa huudetaan ties mitä.
On muuten juntein tapa mitä tiedän. Toivottavasti tällästä pelleilyä ei todellakaan nähdä meidän pelissä jos voitetaan sunnuntaina. Aivan siis järkyttävän typerää ja aiheuttaa sitten aivan hirveitä myötä häpeän tunteita.Kaikki sivukatsomoilla olevat muistakaa ottaa ne vanhat rantalelut mukaan!
Hoh hoijaa hirveä moralisointi jostain rantapalloista joka on ihan aito Suomalainen perinne. Sitten varmaan on junttia myös laulaa kuinka joukkue x on kusessa tällä logiikalla. Minusta juuri tuommoisessa on sitä jatkuvaa perinnettä eli kulttuuriaOn muuten juntein tapa mitä tiedän. Toivottavasti tällästä pelleilyä ei todellakaan nähdä meidän pelissä jos voitetaan sunnuntaina. Aivan siis järkyttävän typerää ja aiheuttaa sitten aivan hirveitä myötä häpeän tunteita.
Viime keväänä ei onneksi päätynyt kuin yksi rantalelu kentälle jonkun valopään toimesta.
Ollaan me nyt hyvänen aika sentään tyylikkäitä, eikä lähdetä tähän pelleilyyn mukaan.
10000 minimi.
11000 hyvä.
12000 kiitettävä.
Hoh hoijaa hirveä moralisointi jostain rantapalloista joka on ihan aito Suomalainen perinne. Sitten varmaan on junttia myös laulaa kuinka joukkue x on kusessa tällä logiikalla. Minusta juuri tuommoisessa on sitä jatkuvaa perinnettä eli kulttuuria
Ei ollut moralisointia. Mikä tuossa nyt hyvänen aika sentään on moralisointia?Hoh hoijaa hirveä moralisointi jostain rantapalloista joka on ihan aito Suomalainen perinne. Sitten varmaan on junttia myös laulaa kuinka joukkue x on kusessa tällä logiikalla. Minusta juuri tuommoisessa on sitä jatkuvaa perinnettä eli kulttuuria
No viestisi sai asian kuulostaa ihan niin kuin jotain olis lyötyEi ollut moralisointia. Mikä tuossa nyt hyvänen aika sentään on moralisointia?
Toi on mun henkilökohtainen mielipide ei yhtään mitään muuta.
Ja mikäs yhteys tuolla chänttäämisellä on rantapallojen kanssa?Mistä sää nyt tuon yhteyden keksit, että jos mun mielestä rantapallojen heittäminen on junttia niin väkisinkin chäntti "Ilves on tulessa, vastustaja on kusessa" olisi myös?
Tykkään tosta chäntistä ja olen hyvänen aika sentään chäntännytkin sitä Ilveksen pelissä.
Täähän olisi ihan sama asia kun mää väittäisin, että kun sun mielestä rantapallojen heittely on kulttuuria niin varmasti myös Sinioranssit ovat täynnä kulttuuria hassujen hattujensa kanssa.
Nyt vedit kyllä sitten todella himmeän oletuksen siitä, että pidän rantapallojen heittelyä junttina tapana![]()
Siis en mää tarkoita nyt edes tuota.No viestisi sai asian kuulostaa ihan niin kuin jotain olis lyötyPelaajatkin pelaa tätä lajia ammatikseen että jos ei kestä muutamaa rantapalloa niin se on oma vika.