Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Laittaisin Höllin vasempaan laitaan tuomaan jalkoja. Atte isona sentterinä riittää mainiosti. 2. ketjuun sitten Välimaa - Näppilä - Korhonen. Puolustukseen sitten Corso - Kantola.Tupsukorva35 sanoi:Olisikos se nyt aika laittaa vähän ketjurulettia pyörimään. Ei nuo kentät saa mitään aikaiseksi. Vaikka sitten Savilahteja, Hintzejä ja Wileniuksia kehiin, jos ei muuta.
Miten olisi ykköskenttä:
Välimaa - Pentikäinen - Veistola?
Joka tapauksessa hyrrä pyörimään. Jotain ois kattokaas tehtävä, nääs.
Raimo78 sanoi:Keränen - Asplund - Corso
Raimo78 sanoi:* Kova veto muttei kuulosta ollenkaan huonolta olisi kokeilla Corsoa laitaan ja Sandellia vastaavasti keskelle, eivät ole heille uusia pelipaikkoja kuitenkaan....Pelinrakentelu kunnei nyt näytä Corsolta onnistuvan.
vsop sanoi:Onko kellään tietoa milloin vois tulla jatkosopimus uutisia? Vai onko neuvottelut jäissä tämän omistus sekoilun takia?
Sais pian tapahtua jotain omistus ja soppari rintamalla.
vsop sanoi:En tiedä pitääkö paikkaansa , mutta kuulin huhun jonka mukaan pelaajat odottaa mihin suuntaan omistus kuviot menee ennenkuin tekevät ratkaisuja suuntaan tai toiseen.
turhake sanoi:Jos luvattu palkka + muut mahdolliset edut tulevat sovitusti niin en jaksa uskoa pelaajaa sen enempää kabinetit kiinnostavan.
turhake sanoi:Kummasti vaikkapa TPS, Blues ja Hifk vetävät pelaajia vaikka noiden johtoportaissa sekoillaan enemmän kuin pitäisi keretä. Hifkissähän tosin nuo saapuneet pelaajat ovat olleet näitä arpoja ulkomailta, mutta jostain syystä sinne mm. Kuparinen eksyi.
Ilves sanoi:Tottahan se on, että Ilveksessä on monta negatiivista puolta, mutta onpahan tämän myötä myös positiivisia puolia ainakin peliaikaa haluaville..