Eikö olis voinu nostaa seiskapakiks tänään Liigaan?Yli 6 viikkoa sivussa ollut Soini siis tänään U20-kokoonpanossa, joten poistettu sitä myöten listalta.
Näde ilmeisesti lenssussa ja Simme on ollut jo ei-pelaavien jäilläOnko kellään tietoa Simmestä ja Nädestä?
Tämä voitaisiin lisätä tuohon Suomen kohdalle.Juu. Vähintään 2.viikkoa sivussa.
Sit ei oo lyhyt Supin poissaolo.Najman ja Suomi merkattu ihan liigan tiedoissakin loukkaantuneiksi.
Tuskin pelaa tämän vuoden puolella. Ei kait tuosta muuta voi päätellä. Onhan noita parin viikon poissaolojakin ilmoiteltu Liigalle.Sit ei oo lyhyt Supin poissaolo.
Tällä kaudella vaan noi pidemmät ollu siellä. Mutta toivotaan, että on lyhyt.Tuskin pelaa tämän vuoden puolella. Ei kait tuosta muuta voi päätellä. Onhan noita parin viikon poissaolojakin ilmoiteltu Liigalle.
Tällä kaudella vaan noi pidemmät ollu siellä. Mutta toivotaan, että on lyhyt.
Gazdalla ei ollu lainkaan, oli toki vain viikon poissa. Ei välttämättä mitään meinaa tosiaan.Eikös tällä kaudella ole ilmoitettu loukkaantumiset noilla risteillä ja flunssat jäävät ilman ristiä? Nyt kun tiedetään, että Suomi ei noin pariin viikkoon pelaa loukkaantumisen takia, niin tulee se risti. Ei tuosta minun mielestä mitään pituuksia pysty päättelemään.
Siis meillä nyt vaan on sattunut olemaan pitkiä nuo loukit. Tuonne ilmoitetaan käsittääkseni kaikki ne, jotka ovat jonkun muun kuin akuutin flunssan takia poissa. Vastannee änärin DTD tai WTW poissaoloja.Tällä kaudella vaan noi pidemmät ollu siellä. Mutta toivotaan, että on lyhyt.