Ilveksen ottelutapahtuma

Janko

Luottopelaaja
Viestejä
6 991
Kyllä hymyilyttää edelleen se kuinka "Hang The DJ" kuului vielä ratikassa matkalla himaan.
 

Hiljainen hiihtäjä

Rivipelaaja
Viestejä
38
Oletettavasti epäsuosittu mielipide, mutta tuntuu kuinka suuri osa täällä foorumilla toivoisi, että ottelutapahtumassa ei saisi olla mitään muuta kuin jääkiekko. Vaikka olen itsekkin lajiniilona hallilla vain kaukalon sisäisten esitysten vuoksi, en katso pahaksi sirkushuveja, mitä tässä ympärillä pyörii. Paljon tulee porua maskotille, leaders leaguelle, juissille ja oikeastaan kaikelle muullekkin, joka ei satu olemaan puhtaasti jääkiekkoa.

On totta, että osaston laulaessa, ei katkoilla tarvitsisi aina soittaa musiikkia (mikä mielestäni parantunut kauden mittaan), mutta se kuulluu kuitenkin ottelutapahtumaan. Yhtalailla kaikki arvonnan ja vastaavat, tuovat satunnaiskatsojalle enemmän riemua, kuin pelkkä osaston laulaminen pelistä toiseen. Ja älkää ymmärtäkö väärin, en missään nimessä halua osastoa pois, enemmänkin päinvastoin. Mutta tuolla peleissä kun käy keskiarvoisesti se 8000 katsojaa illassa, niin on mielestäni ymmärrettävää, että kaikenlaisia sirkushuveja on kansalle tarjolla.

Viimeisenä muttei vähäisimpänä nuo mainokset. Ymmärrän närkästymisen siitä, että kaikki on myyty jollekkin sponsorille. Kuitenkin vaikka kuinka hienoa olisikin, jos ei sponsoreita näkyisi, on se tässä maassa ja taloudessa välttämättömyys, jotta tuollaisia puljuja pystytään jatkossakin pyörittämään.

Malttia tähän kaikkeen ottelutapahtumakeskusteluun, krittikkiä pitää antaa, mutta muistetaan, että hallissa on aika paljon muitakin, kuin vain niitä hc-kannattajia
 
Ylös