Sellanen ehdotus olisi, että jos saisi vaikka lainattua tuolta kiekon puolelta vastaavasta ketjusta tällaista taulukkoa tai sitten tekee jonkun ihan oman viritelmän. Eli laittaisi siis johonkin muotoon aina tähtien lisäksi myös ottelumäärät. Tällainen montako tähteä kukin kerää minkälaisesta ottelumäärästä olisi ihan kiinnostavaa tilastoa. Tai itelle ainakin.

Eli ekassa matsissa on 11 avauksesta + 0-5 vaihtomiestä. Ei minuuteilla väliä, käyt kentällä niin nimi listaan ja +1 peli sarakkeeseen, annetut tähdet sitten perään oikealle riville. Seuraavista matseista samalla logiikalla päivittää kentällä käyneiden ottelumäärät ja tähdet. Ja tähdet tietysti määrää sijoituksen.
Ja aina kun käy uusi pelaaja ekaa kertaa liigakaudella kentällä, niin lisää vaikka nimen taulukkoon. Tai vaihtoehtoisesti pistää vaan suoraan taulukkoon kaikki nimet rosterista ja jos ei pääse kentälle niin sarakkeet näyttää vaan nollaa. Osa ei tietysti mahdu välttämättä jatkuvasti edes ottelukokoonpanoon.
Jos siis joku muukin kokee, että ottelumäärillä olisi tässä mitään annettavaa. Tai jos sulle
@DonJulio ei kerry omasta mielestä liikaa duunia tällasesta. Jos ei näytä hyvältä eikä innosta riittävästi, niin voi vallan hyvin jättää pois ja jatkaa tähtien laskemista ja merkitsemistä vapaavalintaisella tavalla.
Esim. kuvitteellisen listan alkupäästä:
| Pelaaja | Ottelut | Tähdet |
|---|
| Teemu Hytönen | 5 | 50 |
| Sauli Väisänen | 5 | 35 |
| Otso Virtanen | 2 | 30 |
| Oskari Multala | 3 | 25 |