Pendolino
Luottopelaaja
- Viestejä
- 2 208
Odotan kauden jälkeen jonkinmoista ulostuloa jos kausi päättyy pronssipeliin.
Muu on mielestäni kannattajien aliarviointia.
Haluan tietää mitä on Ilves tulevaisuudessa. Mikä on missio ja toimet sen toteuttamiseksi.
Ymmärrän sen jos tiputaan välierissä runkosarjan voittajalle. Mutta tämä jargon " jatketaan hyvää työtä " tyyliin saa riittää. Haluan oikeasti jotain kongreettista. Tämä muistuttaa jo liiaksi " viiri viidessä vuodessa " potaskaa.
Aikooko seura jäädä junnaamaan tähän ja odottamaan sitä kautta kun tuurilla kaikki osuu kohdilleen. Vai miten toimintaa parannetaan. Miten kassavirtaa kasvatetaan että saadaan kasattua ihan kokonaisia joukkueita jatkossa. Tai pärjätään tarjouskilpailuissa häntäpään seuroille.
Samaa mieltä. Vielä voidaan hyvinkin mennä päätyyn saakka tällä kaudella, mutta ensi kaudella sitä ei tule tapahtumaan. Välikausi.
Onhan se nyt tragikoomista, kun muut kasaavat superkaudelle superjoukkueita, niin meidän Tillu & Seppä kasaa kolmea kolmosketjua.
Ensi kauden pitäisi olla Hölön jakson huipennus, mutta hänelle ei anneta minkäänlaisia avaimia käteen. Totaalista Hölön ja yhteisön aliarvioimista, ylimielistä sellaista.
Odotukseni ensi kaudelle ovat todella matalat. Aika on ajanut seurajohdostamme auttamatta yli, valitettavasti he ovat itse vain kykenemättömiä sitä näkemään.