Hyvönen - Stefan - Kariya
Luottopelaaja
- Viestejä
- 3 314
Loistava vertaus!Tämän pelin myynti ei välttämättä noudata runkosarjasta totunnaisia kaavoja vaan mitä tahansa voi vielä tapahtua. Tapparahan tuli tässä vähän kuin paskahätä.
Loistava vertaus!Tämän pelin myynti ei välttämättä noudata runkosarjasta totunnaisia kaavoja vaan mitä tahansa voi vielä tapahtua. Tapparahan tuli tässä vähän kuin paskahätä.
Samaa kummastellut, vallankin kun HIFK-SaiPa sarjaa pelataan molempina lauantaina.Miksei lauantaina pelata Areenalla, ei nyt, eikä ensi viikonloppuna? Onko Areenalla joku hanuristi soittamassa?
Onhan toi jotenkin ihan outoa ja sairaalla tavalla jopa koomista, että Areenan historian ensimmäinen ei-loppuunmyyty paikallinen tullee olemaan Areenan historian ensimmäisen paikallissarjan 1. ottelu, mutta näillä nyt mennään. Nähtävästi viikonlopun vaikutus yleisömääriin on vielä isompi kuin itse odotin. Porukka haluaa päästä vetään suojakännit tms. Meillähän ainoa perjantaikotipeli on sitten mahdollinen 5 ottelu.
Eikös Veikkausliigan avaus Ilves-HJK pelata la 5.4 Tammelassa?Toki en tiedä onko vaikutustaMiksei lauantaina pelata Areenalla, ei nyt, eikä ensi viikonloppuna. Onko Areenalla joku hanuristi soittamassa?
Taitaa vaikuttaa.Eikös Veikkausliigan avaus Ilves-HJK pelata la 5.4 Tammelassa?Toki en tiedä onko vaikutusta
Totta. Kyllä tuolla on varmasti Ipan kotipelipäiviin vaikutusta.Eikös Veikkausliigan avaus Ilves-HJK pelata la 5.4 Tammelassa?Toki en tiedä onko vaikutusta
Mistähän ihmeestä tämä johtuu?Alunperin kenenkään ei pitänyt pelata lauantaina.
Siihen en osaa vastata, mutta toisaalta alkuperäisessä suunnitelmassa ei ollut yhtään peräkkäistä peliä, eli olisiko otettu mieluummin perjantait. Nythän Saipa, HIFK, Lukko ja Sport pelaa peräkkäisinä päivinä, muut ei.Mistähän ihmeestä tämä johtuu?
Kolmas on myynyt sen verran hyvin, että tuohon voidaan vielä saada täysi halli. Kahteen ensimmäiseen tuskin.Alkaa näyttämään ettei ainakaan kolmesta ensimmäisestä pelistä mikään myy loppuun. Molemmat seurat ovat optimoineet tulot. Se on tärkeimpää kuin täysi halli.
On toi perjantai toki päivänä parempi kuin keskiviikko ja maanantai. Mutta vielähän sinnekin on paljon tyhjää.Jännä, ettei erot lippujen hinnoissa juuri näy. Luulisi, että Ipan hinnoilla menis täyteen.
Jos Tappara jättää samat lipunhinnat ens keskiviikolle ja Ilves johtaa sarjaa niin yleisömäärä tulee jäämään todella alhaiseksi.Jännä, ettei erot lippujen hinnoissa juuri näy. Luulisi, että Ipan hinnoilla menis täyteen.
Nyt nämä yleisömäärät kiinnostaakin kovasti, eikä se pelkkä mestaruuden voittaminen ?Jännä, ettei erot lippujen hinnoissa juuri näy. Luulisi, että Ipan hinnoilla menis täyteen.