Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Minkähän termin nämä keksivät siihen, kun naapuri ilmoitti 14 lähtijää? En viitsi etsiä, mutta jos joku muistaa. Se oli varmaan aika raflaava.
Joo, tämähän on keskivertoa vähemmän., mitä vittua? 11 pois lähtevää pelaajaahan ei ole edes mitenkään paljon nyky-Liigassa.
Kohutyrkkyjulkkisvalkun joukkue loksautti leuat.. lue kaikki extrasta. Mukana myös Jutin ja Mietaan kommentit.Minkähän termin nämä keksivät siihen, kun naapuri ilmoitti 14 lähtijää? En viitsi etsiä, mutta jos joku muistaa. Se oli varmaan aika raflaava.
Ennemminkin: Dynastia-Tappara tekemässä rajuja peliliikkeitä!Eiköhän Mouhojen 14 lähtijää ole "Uuden matkan etsijöitä" tai "Tapparan suurtähdet vaihtavat seuraa"
Suomi ja Lasse. Kaikki muut täysin korvattavissa, vaikka Frimanin, Mesen ja Baun olisin voinutkin pitää.Kirpaisevia menetyksiä on toki pari
Jos lähteneet pakit vielä korvataan paremmin play offs väännöissä pärjäävillä, niin pakisto on ehdotonta eliittiä Liigassa. Maalivahtiosasto samoin.Ilveksessä jatkaa ykkösmaalivahti, 6/8 pudotuspelien pelaavista pakeista (oletan härskisti että Nyberg jatkaa), 3/4 senttereistä ja 4/6 kolmen ensimmäisen ketjun laitureista. Tuo on tämän tason joukkueelle jopa hämmentävän kovaa jatkuvuutta, aivan naurettavia otsikoita. Kirpaisevia menetyksiä on toki pari mutta pääosin noissa lähtijöissä on rumasti sanottuna "turhaa painoa".