Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Pirkkahalli on sinällään hyvä paikka pelata mutta se on ensisijaisesti messukeskus ja vuorojen kannalta olisi helpompi, että Tampereella olisi kunnon harjoitteluhalli.
Siirtyy aivan varmasti, vaikkei virallista tiedotusta ole vielä tullut. Kai maanantaikin on mahdollinen päivä siirrolle, mutta eiköhän sunnuntai ole todennäköisin.Onko toi Lahti peli nyt siirtynyt sunnuntaille? Ilveksen sivut huutaa edelleen lauantaita, mutta lippupalvelut kauppaa sunnuntaille.
Ei ole. Alkukaudesta vielä oli aikaa reagoida, mutta nyt pitää mennä lähes täydellisellä saldolla, jos mielii yläloppusarjaan.Alkukauteen verrattuna nyt tilanne on jo paljon lupaavampi
Jos voitetaan rästipeli, ero kaventuu 6 pisteeseen. Kaikkia ylälpppusarjadta tappelevat joukkueita vastaan vielä peli jäljellä, eli niitä voittamalla ero kaventuu kys. joukkueeseen jo 3 pisteeseen. En sano että helppoa on, mutta kyllä tässä mielestäni täydet mahdollisuudet on olemassa, kunhan vaan saadaan peli kuntoon.vieläkö joku haikailee yläloppusarjaa, 9 pinnaa rakoa
Jos voitetaan rästipeli, ero kaventuu 6 pisteeseen. Kaikkia ylälpppusarjadta tappelevat joukkueita vastaan vielä peli jäljellä, eli niitä voittamalla ero kaventuu kys. joukkueeseen jo 3 pisteeseen. En sano että helppoa on, mutta kyllä tässä mielestäni täydet mahdollisuudet on olemassa, kunhan vaan saadaan peli kuntoon.
Menee tiukille nimittäin Gnistan saisi jäljellä olevista peleistä ottaa maksimissaan 6 pistettä. Niillä on kaikki neljä europelijoukkuetta vastassa näiden otteluiden välissä joten nauttivat selkeää lepoetua. Toki en silti usko, että täysiä pisteitä näistä ottavat. Kaksi muuta ovat sitten Jaro ja SJK joten tilanne on melkein se, että pitäisi hävitä molemmille odotusten vastaisesti.teoriassa kyllä, eli tarvittais 5 voittoa 7 seuraavasta matsista ja europelit siihen väliin
Todennäköisyys mestaruussarjalle on jotain 10 pinnan luokkaa.Pidän mestaruussarjaa jopa todennäköisenä, mikäli peli saadaan kuntoon.
Futisforkalla erään käyttäjän tekemän todennäköisyyssimulaattorin mukaan puhutaan ~22% luokasta. Tietysti edelleen reilusti epätodennäköisempää päästä mestaruussarjaan kuin "karsiutua" siitä, mutta on se nyt hieman korkeampi kuin 10%.Todennäköisyys mestaruussarjalle on jotain 10 pinnan luokkaa.