Ilvesfoorumin kipinävahti 2024

Status
Viestiketju on suljettu.
Ei kukaan voi tosiaan kysyä miksi Turkulaiseen rahoja laitetaan?

Liikaa ei ole edelleenkään joukkueessa miehiä, ketkä pystyy yksinään pelinvirtauksen kääntää hyök päähän. Ainostaan Suomi ja Stransky. Turkulainen kakkoseen oiva lisä tuomaan tätä.
Tirsk
 
Itse pidän tosi omituisena liikkuna, jos Turkulainen vielä hankitaan hyökkäykseen.

Tulee Hifk vibat mieleen, kun tankkasivat Jokereiden lähdettyä KHL:stä.
 
Anteeksi, poistin viestin heti kun ymmärsin ettei kaikkia tajua pointtia.

” Turkulainen 110% tieto ettei tule Ilvekseen.

Hallilla saa tarjota kiitosoluen.”

Ajattelin vitsillä heittää asian, koska näin käänteisesti ne tuppas menemään lopussa. Tajusin nopeasti ettei kaikki varmasti ymmärrä ja parempi olla hiljaa. Pahoittelut !

No ei sulla välttämättä mitään erityisvastuuta ole ja kaikenlaista hassuttelua ketjussa ollut ja itse tajusin läppäsi kyllä. Selkeä viittaus tosiaan oli siihen, kun sun tietos alkoi jossain vaiheessa päättymään päinvastaiseen lopputulemaan :)
 
Anteeksi, poistin viestin heti kun ymmärsin ettei kaikkia tajua pointtia.

” Turkulainen 110% tieto ettei tule Ilvekseen.

Hallilla saa tarjota kiitosoluen.”

Ajattelin vitsillä heittää asian, koska näin käänteisesti ne tuppas menemään lopussa. Tajusin nopeasti ettei kaikki varmasti ymmärrä ja parempi olla hiljaa. Pahoittelut !
Nämä menee välillä ohi kun viestejä joissa ei ole sisältöä löytyy tyyliin tuhat ja kaikkia kun ei jaksa lukea niin sitten helposti tulee väärinkäsityksiä. Oli siis mennyt itseltä ohi ne aikaisemmat viestit jotka olisivat ehkä avanneet sitä taustaa tälle kommentille.
 
Itse pidän tosi omituisena liikkuna, jos Turkulainen vielä hankitaan hyökkäykseen.

Tulee Hifk vibat mieleen, kun tankkasivat Jokereiden lähdettyä KHL:stä.
Nojaa. Siellä on nyt Päkkilä kakkosen laidassa. Kovasti tsemppaa mutta kun se ei riitä. Saadaan vähän pois Oulalta ja Suomelta taakkaa.
 
Is it time? Jos tänään julkaistaan yks Turkulainen niin seuraavaks kyllä odotan pudotuspelikausareiden myynnin avauspäivää.
 
Joo en minäkään valitettavasti usko tuohon Turkulaisen tuloon. Yhtä todennäköistä kuin Lesin meno Pelicansiin.
 
Kyllä me yhdelläkin pärjätään.

Gegoire tai Virtanen vetävät sitten nelosen keskellä jos Virtanen vaan jotenkin pysyisi ehjänä.

Könönen - Gregoire/Virtanen - Päkkilä
olis kyllä aivan riittävä nelonen jos saatais yksi sentteri ja laituri sisään.

En kyllä usko että tuo nelonen riittää. Kolisee edelleen liikaa omissa.
 
Jypinkin pakko ajatella valitettavasti seuraavaa kautta vaikka teoreettisia mahdollisuuksia olisi.
Miksi? Eivät myyneet ketään viime kaudellakaan. Omistajat sinne pumppaa rahaa jos on tarve kuten tähänkin asti.
 
Maanantaina aukeaa jypin kioski riippumatta lopputuloksesta. Hallituksella kokous jonka jälkeen aloitetaan yhteistyökumppaneille asian infoaminen. Jypinkin pakko ajatella valitettavasti seuraavaa kautta vaikka teoreettisia mahdollisuuksia olisi.

Ampukaa ihmeessä alas!
Viimeks tiesit niin hyvin HPKn kioskin aukeamisesta että luotan sun tietoihin ehkä n. 90% varmuudella
 
Olen nyt viikon verran seuraillut ketjua aktiivisemmin, voisiko joku hieman valaista mistä tämä jäsen Haikurin jumalointi on oikeen peräisin, onko näistä kaikenmaailman huhuista julkaistu jotain sopimuksia mitkä menneet itseltä ohi vai mistä maine on kasautunut?

Ei siis mitään henkilökohtaista, olen vain ihmetellyt tätä kiimaa täällä. Toivon itsekkin että Jerry julkaistaisiin illan kierroksen jälkeen!
 
Status
Viestiketju on suljettu.
Takaisin
Ylös