Liigan paskin maalivahti.
Liigan paskin maalivahti.
Aamen.Malek on sylkykuppina jo niin kovalla tasolla, että enää ei ole jääkiekossa tapaa tehdä maalia mikä ei hänen piikkiinsä foorumilla menisi.![]()
Toi kolmas maali mikä lähti Ikosen luistimista oli sellainen maali jota näkee joka pelissä ihan sama kuka veskari. Ihan perus maali, ei herättäisi mitään sanomisia hörpystä jos vastustajan veska päästäisi. Jäätävä silmätikku on Malek tällä hetkellä.Vaikea nähdä positiivista. Varsinkin kolmas maali oli perinteinen Malek-hörppy ja jatkuvasti sylkee kiekon eteensä.
Jos jotain positiivista pitää löytää, niin ehkä Malek lähtee rapakontaakse ensi kaudeksi.
Ei huono tänään, mutta ripari kontrolli ärsyttää ja koska Langhamerille ja Dostalille ei oikein tuollaisia 3 maalin tasoisia mennyt kuin muutama kaudessa ja Malekille ja Gunnarille joka pelissä 1-2, niin kontrasti on vaan liian suuri. Toki Liigassa ei juuri ole muutkaan tämän parempia maalivahteja paria poikkeusta lukuunottamatta.