Jesper Mattila

Tapparalla taitaa puolustus mennä aika paljon uusiksi ensi kaudeksi versus meillä, joten sikäli ei yllätä tämä millään lailla ja velipoikakin valmiiksi jo siellä pelaa.

Hyvä puolustaja Jesper on, mutta en näe tässä mitään itkemisen väärtiä.
 
Onhan meillä nytkin puolustuksessa sellaisia kenellä tehot mm.

2+4
0+5
2+0
1+0
0+0

En Mattilaa kaipaillut mutta erikoinen kommentti.
Taasko alkaa sama virsi kuin Jokipakan kanssa? Kalpan eniten pelannut pakki, +/- 0 kun Lasse Lappalaisella on +22. Eiköhän tuo veljensä kanssa pelaamaan halua.
 
Joo turha Mattiloiden perään on haikailla. Jos ei Ilves kiinnosta ni parempi pysyäkin pois. Kyllä maailmassa pelaajia piisaa, ja paljo parempiakin vielä.
 
Taasko alkaa sama virsi kuin Jokipakan kanssa? Kalpan eniten pelannut pakki, +/- 0 kun Lasse Lappalaisella on +22. Eiköhän tuo veljensä kanssa pelaamaan halua.
Mattila pelaa ykkösparissa isoja minuutteja, Latvala esim 5p eikä mahdu aina edes pelaamaan, muuta kuin seiskaksi

Taasko mennään? Mitäs veikkaat että paljon tähtipuolustajan hinta ois?

Frimanin turha edes verrata ja Parikka & Utunen > Mattila
Teillä on kyllä luetun ymmärtämisessä hankaluuksia.
 
Meille huhuiltu ensi kauden puolustus on edelleen Liigan kärkeä, joten ei todennäköisesti olisi mahtunut. Varsinkin, jos saadaan Friman jäämään.

Vähän harmittaa vaan tuo, että Järventiet ja Mattilat taidettiin kaikki menettää juuri naapuriin. Lisäksi näitä junnuista siirtyneitä myös. Toivoisi, että varsinkin junnupuolelle saataisiin asiat kuntoon ja selkeä putki sieltä Liigaan taitavimmille.

Ylihintaa ei kannata toki edes omasta kasvatista maksaa.
 
Takaisin
Ylös