Jyrki Jokipakka

Miettikää, kun ois ollu Salmela. Täällä olis sellanen joukkolynkkaus käynnissä, että varmaa jouduttas sulkee foorumi.
Ei varmasti ois jos olis pelannut samanlaisen pelin kuukauden loukin jälkeen kuin edelleen virhealtis Horse.
 
Näitä sattuu ja ei siitä pidä sen enempää murehtia. Tiistaina samanlaista peliä ja varsinaisella voitto!
 
Nyt on tietysti helppo sanoa, mutta ihmettelin jo kokoonpanot nähtyäni ja varsinkin ensimmäisen ylivoiman alettua, että miksi Jykä laitetaan heti pitkän tauon jälkeen ykköspariin ja -ylivoimaan. Ylivoima ollut kuitenkin meidän ase niin miksi lähteä muuttamaan.

5 vs. 5 pelissä taso riitti 60 minuuttia, mutta ylivoimalle ei mielestäni sovi.
 
Eihän sille mitään voi, kaikki tekee virheitä. JJ pelas hyvän pelin tota vikaa virhettä lukuunottamatta, ottaen huomioon sen että aika pitkään oli kans loukissa.
 
Virheitä sattuu ja saa sattua. Ylimielisyys itseäni vituttaa.
Tuli mieleeni siinä kolmannessa erässä, kun oli paikka laittaa ykkösellä yks pieni laiturille eteen, niin koitti jotain omituista keskustaan.. no, oli pelannut hyvin siihen mennessä niin ajattelin että oli vaan yksittäinen munaus, no sitten tämä jatkoaika olikin jo muuta.. sääli, koska muuten pelasi erittäin varmasti.
 
Nyt kun Myrrä ei ole valmentaja niin mikä nyt ei menisi valmennuksen piikkiin.
Toki sen verran täytyy antaa kunniaa sulle, että olet Myrrä/Pennanen casee lukuunottamatta sentäs johdonmukainen jutuissas.
Jos jätät minut huomioimatta, eikös jokainen tappio mennyt kolmisen vuotta lähes järjestään valmennuksen piikkiin.
Voinet historiaa lukemalla tarkistaa.
Äkkiseltään vaikuttaa että minä puolustelin myrrää muiden kritiikiltä ja
nyt muut puolustaa nykyvalmennusta minun ja muutaman muun kritiikiltä.
Näinhän se menee kun mielipiteet risteää.
 

Jokipakan mietteitä illan matsista ja tuosta loukista mikä hänellä oli. Tilaajille.
No sieltä nyt sitten tuli syy tuolle jatkoajan oudolle syötölle. Mahtoiko siellä Suomi tai Ikonen huutaa ylipäätään, vai menikö vanhanaikaiseen ja TPS-pelaaja onnistui hämäämään.
 
On kyllä heikkoa tekemistä Jyrkillä, ei sitä voi peitellä. Sellainen 200k+ menee nyt aika hukkaan kyllä.
 
Hieman sakkaa, mutta mistä johtuu, että siellä on myös samaan aikaan monta top- pelaajaa joilla hyvin, hyvin synkkää.
 
Takaisin
Ylös