• Moro! Perinteinen Ilvesfoorumin kevätveikkaus järjestetään nyt jo yhdeksättä kertaa. Suuren suosion saavuttanut veikkaus järjestetään omassa osiossaan täällä. Kaikki joukolla mukaan, ja veikkausonnea!

Kausiketju 2024-2025 - Hymyllä kohti kannujahtia

Grinder

Luottopelaaja
Viestejä
4 608
Kivaa, että foorumilla on hyvä mieli. Toivottavasti joukkueella ei ole mukavoitunut olo, vaan fokus on jo seuraavassa pelissä.
Fakta on, että Ilveksen on otettava 3/4 seuraavista peleistä. Keskiviikkona voitto ja tilanne on molemmille sama.

V-V-V
V-V-H-V
V-H-V-V
H-V-V-V

Siinä on vaihtoehdot, jos mielii finaaleihin. Ei mikään helpoin rivi Kalpaa vastaan.

Keskiviikkona pelataan tän sarjan suunnasta. Kotiedun voi saada vielä takaisin. Saipa on ryöstänyt nyt Lukon kahdesti. Ilvekselle riittää 1 ryöstö, jos kotona pidetään peli hanskassa.

Yhtään ei saa antaa asenteessa tämänpäiväisestä. Kalpa kaivaa vielä pykälän tästä päivästä lisää. Tänään oli sarjan huonoin Kalpa, mitään Ilvekseltä pois ottamatta. Meidän pitää saada vielä pykälä lisää myös.

Huomenna huilia kannattajallekin, keskiviikkona voi taas jännitellä itsensä kipeäksi. On tämä aivan helvettiä tämä kevät aina.
Oma hyvä mieli tulee puhtaasti siitä että näin Ilveksellä voittavan peli-ilmeen ensikertaa KalPa-sarjassa. Tuota edellytän myös keskiviikkona, perjantaina, ja tuonkin jälkeen vielä peleissä kuusi ja seitsemän niillä edellytyksillä kun niitä tarvitaan. Oletan että seiskapeliin menee. Kuuteen nyt vähintään.
 

malle

Vakiokokoonpanossa
Viestejä
145
Tätä lisää..
0542e9c38c32502028520557672045707e3c9e46080e8045fed4dd97c76adb92.jpg
Ja tätä..
 

Liitteet

  • FB_IMG_1744662177347.jpg
    FB_IMG_1744662177347.jpg
    97,9 KB · kertaa luettu: 91

Keltavihreä

Luottopelaaja
Viestejä
5 468
Saakeli ku jännittää taas. Olin jo menettänyt toivon kahen pelin jälkeen. Niin selkeesti oltiin huonompia. Kolmannessa matsissa taas selkeästi edellä.

Kolmeen aiempaan pleijarikausiin verrattuna silloin kun tiputtiin ei pelattu yhtenäkään kautena yhtääkään yhtä hyvää matsia hävityssä sarjassa kuin eilen.

Kyllä nyt uskoa taas piisaa. Jännittää vaan niin perkeleesti.
 

ifor74

Luottopelaaja
Viestejä
3 828
Niin, nyt nähdään oliko Kalpa huono ja Ilves hyvä viime pelissä?
Jos Kalpa jatkaa omalla tasollaan niin onko meillä aseita vastata?
Hölö saa aikasmoiset keinot keksiä että tästä kuopasta noustaa, itse ikuisena pessimistinä odotan että Ilves mukavoitui ja suorutus on 50%
 
Ylös