Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Ja edelleen.. laittaisin sinne kenet vaan jos tarve hakea pelituntumaa esim. loukkaantumisesta toipumisen jälkeen. Vaikka sen ParikanTuo on ihan fiksu ratkaisu, joka palvelee niin seuroja kuin rotaatiopelaajia.
Varmasti ihan hyväkin työkalu, mutta uskotko hetkeäkään, että Imatralla pelaa hetkeäkään esim, Korhonen, Haatanen, Hynninen, Engberg, Kos, Nyberg, Latvala, Utu tms.Ja edelleen.. laittaisin sinne kenet vaan jos tarve hakea pelituntumaa esim. loukkaantumisesta toipumisen jälkeen. Vaikka sen Parikan
Tuo on työkalu, ei mikään rankaistuslaitos.
Eikös meillä ole aika monta "yli-ikäistä" U20 sarjaan, joten uskon tän olevan tosiaan jollekin "junnulle" se kasvupaikka. Tarvittaessa sitten esimerkiksi kuntoutumisen jälkeiseen hommaan, mutta se aika epätodennäköistä.Varmasti ihan hyväkin työkalu, mutta uskotko hetkeäkään, että Imatralla pelaa hetkeäkään esim, Korhonen, Haatanen, Hynninen, Engberg, Kos, Nyberg, Latvala, Utu tms.
Työkalu on vain nuoria varten. Ei edes niitä kuntoutujia varten. Tästä uskallan olla sata varma. Kuinka moni näistä eteenpäin pyrkivistä Liiga-pelejä himoavista on innoissaan Ketterässä pelaamisesta, se on toinen kysymys?
Jos tämä on unelma diili, niin miksi jokainen Liiga-seura ei ole sopinut vastaavaa?
No ei kai niiden siellä tarvitsisikaan pelailla. En näe mitään syytä, miksi aikuiset liigapelaajat hakisivat tuntumaa mestiksestä. Tuon ikäinen pelaaja saa kyllä pelikunnosta ilmankin kiinni.Varmasti ihan hyväkin työkalu, mutta uskotko hetkeäkään, että Imatralla pelaa hetkeäkään esim, Korhonen, Haatanen, Hynninen, Engberg, Kos, Nyberg, Latvala, Utu tms.
No mikäs vika siinä on, että se on niitä nuoria varten? Ilveksellähän on hyökkäyksessä kolme pelaajaa, jotka tarvitsisivat kehittyäkseen aikuisten pelejä (Heikkinen, Teuho-Markkola ja Laurell), sekä pakistossa Niskanen. Näistä junnuissa ei pysty edes pelaamaan kuin Teuho-Markkola.Työkalu on vain nuoria varten. Ei edes niitä kuntoutujia varten. Tästä uskallan olla sata varma. Kuinka moni näistä eteenpäin pyrkivistä Liiga-pelejä himoavista on innoissaan Ketterässä pelaamisesta, se on toinen kysymys?
No mikä tekee tästä diilistä jotain muuta kuin hyvän?Jos tämä on unelma diili, niin miksi jokainen Liiga-seura ei ole sopinut vastaavaa?
Miksi sitten tiedotteessa sanottiin (en muista tarkkaa sanavalintaa) että valmiit Liigatason pelaajat? En usko että vastaat tähän.No ei kai niiden siellä tarvitsisikaan pelailla. En näe mitään syytä, miksi aikuiset liigapelaajat hakisivat tuntumaa mestiksestä. Tuon ikäinen pelaaja saa kyllä pelikunnosta ilmankin kiinni.
No mikäs vika siinä on, että se on niitä nuoria varten? Ilveksellähän on hyökkäyksessä kolme pelaajaa, jotka tarvitsisivat kehittyäkseen aikuisten pelejä (Heikkinen, Teuho-Markkola ja Laurell), sekä pakistossa Niskanen. Näistä junnuissa ei pysty edes pelaamaan kuin Teuho-Markkola.
Aivan satavarmasti noista jokainen on innoissaan siitä, että jos liigassa pelipaikka on kaukana, niin näyttöjä ja peliaikaa voi saada mestiksessä.
Jos nyt vaikka otetaan Laurell, joka ei olisi missään liigajoukkueessa vakituisesti pelaavassa kokoonpanossa. Niin miksi helvetissä hän ei olisi mestislainasta innoissaan?
No mikä tekee tästä diilistä jotain muuta kuin hyvän?
Kyllä negatiivisuus saavuttaa
huippunsa, kun tästäkin saadaan raavittua tällainen. Suhteellisen raskasta alkaa olla lueskella.
No jaa a, en saa tiedoitetta auki, mutta mitäs ihmeen merkitystä sillä on, että käykö tuolla jotain kokeneita pelaajia vai eiMiksi sitten tiedotteessa sanottiin (en muista tarkkaa sanavalintaa) että valmiit Liigatason pelaajat? En usko että vastaat tähän.
Siis nyt on niin paksua puppua, että toivon nyt että vastaat sitten jokaiseen kohtaan.Aikuisten pelejä voit pelailla vaikka lepakkovuorolla firman jäillä. Nuoret kaipaavat ja haluavat kehittyäkseen kovia Liigatason pelejä! Ilveksellä ei tämän hetken valmennuksella ja filosofialla ole tarjota tätä ja siksi tehty joku plan-b. Tämä varmasti lisää mielenkiintoa nuorilla tulla muualta tänne eikun Imatralle kehittymään.
Ihan absurdia saada negatiivista siitä, että osalle saadaan lisäpeleja mestiksestä. Ihan täysin mahdotonta ymmärtääOnko Ilves siis keksinyt mielettömän idean (jota ei taida muilla olla), vai tuleeko kaikki muut seurat perässä? Toivottavasti haastattelija kysyy joltain nuorelta kuinka helvetin innoissaan on kun Ilveksestä lähetetään Imatralle, varmaan dream come true fiilis. Pakko se on uskoa kun näin kerrot![]()
Siis mikä tässä on negatiivista?On varmaan raskasta, kun katsontakanta on noin saakelin suppea. Aurinko ei paista mutta lasit on jo tukevasti silmillä, koska kriittinen kyky tarkastella omaa seuraa on hellyyttävän nolla.
Kannattais varmistaa sanavalinnat ennen kommentointia.Miksi sitten tiedotteessa sanottiin (en muista tarkkaa sanavalintaa) että valmiit Liigatason pelaajat? En usko että vastaat tähän.
Aikuisten pelejä voit pelailla vaikka lepakkovuorolla firman jäillä. Nuoret kaipaavat ja haluavat kehittyäkseen kovia Liigatason pelejä! Ilveksellä ei tämän hetken valmennuksella ja filosofialla ole tarjota tätä ja siksi tehty joku plan-b. Tämä varmasti lisää mielenkiintoa nuorilla tulla muualta tänne eikun Imatralle kehittymään.
Onko Ilves siis keksinyt mielettömän idean (jota ei taida muilla olla), vai tuleeko kaikki muut seurat perässä? Toivottavasti haastattelija kysyy joltain nuorelta kuinka helvetin innoissaan on kun Ilveksestä lähetetään Imatralle, varmaan dream come true fiilis. Pakko se on uskoa kun näin kerrot![]()
On varmaan raskasta, kun katsontakanta on noin saakelin suppea. Aurinko ei paista mutta lasit on jo tukevasti silmillä, koska kriittinen kyky tarkastella omaa seuraa on hellyyttävän nolla.