Kausikorttiketju kaudelle 2020-2021

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Nulikka
  • Alkaa Alkaa
Tappara lähettänyt jo kyselyn että miten haluaa hyvityksen menetetyistä otteluista ts. joita ei pääse katsomaan. Vaihtoehdot: 1. En vaadi hyvitystä 2. Lahjakorttina Tappara-shopiin 3. Hyvitys ensi kauden kausikortin hinnasta. Ei varmaan Ilveksellä ole varaa lähteä tästä sooloilemaan hirveästi.

Itse en vaadi Ilvekseltä mitään hyvitystä koska vallitseva tilanne ei ole Ilveksen vika. Mietin kuitenkin että eik rahallinen korvaus kuitenkin ole vaihtoehto jota pitäisi tarjota.
 
Ilves on suurinpiirtein aatteellisen yhdistyksen kaltainen. On eri asia, jos sähköntoimittaja pudottaa jännitteen verkostaan. Silloin huolestuisin ja voisin hyvinkin penätä jonkinlaista vastaantuloa.

Mikäli joku erityisesti haluaisi reklamoida palvelupuutteista Ilvekseen liittyen, hän luultavasti osaa lähestyä seuraa parhaaksi katsomallaan tavalla.

Mielestäni Ilveksen ei tarvitse tehdä mitään.
 
Kausikorttilaisena ottaa kuuppaan kun näyttää siltä, että koko homma on lyöty läskiksi, joukkuetta, valmennusta ja johtoa myöden.

En vaadi mitään takaisin vaikka en päässyt tällä kaudella yhteenkään peliin. Tuskin tällä kaudella yleisöä otetaan runkosarjaan ja pudotuspelit jää Ilveksen osalta haaveeksi näillä esityksillä.

Talous edellä mennään ja Uros Live saa etsiä taittotuoleihinsa muuta täytettä.
 
Tän kauden kortit on maksettu, joten annetaan olla, mutta Tillu ja Jokke lakeijoineen tekee kyllä erittäin vaikeaksi investoinnin pleijarikortteihin ja ensikauteen. Tällaista paskaa pitäis tukea. Vaikeaa on.
 
Jalkapallopuolella olisi saanut -15% ensi kauden kausikortista pois ennen tammikuun loppua ostettaessa, siellä jäi muistaakseni kaksi kotiottelua kokonaan pelaamatta noin niin kuin verrokiksi.

Ei kyllä itseäni haittaisi jos ensi kauden kortista jonkun pienen alennuksen saa, vaikka vastaavaan tyyliin eli joku early bird-hinta.

Ei muuten kukaan ole saanut mitään tietoa sen peruuntuneen CHL-matsin kohtalosta? Siitähän maksettiin myös kortin mukana.
 
Viimeksi muokattu:
Nyt oli tullut omaan postiini ainakin tiedustelu noista hyvityksistä, kannattaa tarkistaa. Vastaus pitää antaa viestissä olevalla lomakkeella viimeistään sunnuntaina 28.3.2021.

Vaihtoehtojakin annettiin peräti kaksi:

Vaihtoehto 1: Olen tyytyväinen Ilveksen tarjoamiin lisäpalveluihin.

  • Ilmaiset C More -katselukoodit yleisöltä suljettuihin kotiotteluihin runkosarjan loppuun asti
  • Ilmaiset Ilves PreGame -studioiden katselukoodit yleisöltä suljettuihin kotiotteluihin runkosarjan loppuun asti
  • Ensimmäisten joukossa valitsemassa omaa kausikorttipaikkaa UROS LIVE -areenalle

Vaihtoehto 2: En ole tyytyväinen ensimmäiseen vaihtoehtoon ja haluan minuun otettavan yhteyttä puhelimitse. Olemme yhteydessä mahdollisimman pian.
 
No itse en ole kausikortttilainen tällä hetkellä, mutta pitkään olen unelmoinut Tampereelle takaisin muutosta ja siksi useampi kausikortti menee ensi kaudeksi ostoon.
 
Pitäkööt kausikorttirahani tältä kaudelta. En ensikauden kortista ole tehnyt päätöstä, jos halliin pääsee niin ostelen sitten irtolippuja kuitenkin tuolla rahalla. Tarttee ensin käyrä ratamettässä että tietää missäpäin siellä haluaa istua.
 
Takaisin
Ylös