Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
On niitä muillekkin tullut. Viime pelissä nolla oli itseasiassa aika ihme ja Armaliksen hyvyyttä, koska puolustuspeli oli kokonaisuudessa melko tärisevää. Lööfille ja Sundille ainakin olen Latvalan ohessa laskenut pari isoa virhettä.Jos pienimmällä peliajalla onnistuu aina vähintään yhden huipputontin per peli lahjoittaan vastustajalle, niin voiko puhua edes 7 pakkina loistavasta. Millä mittarilla hän siis oikein loistaa?
Jotenkin sellainen fiilis, että Kärpät on ollut Raksilassa meille viime vuosina paha vastus. Tai sitten sedän muisti pettää.
Kolme pinnaa maistuisi. Mantakseen luotetaan!
Juu eli ei ollut tietoa.Kuudesta viime pelistä Ilves on voittanut 4. Kärpille 2 voittoa joista toinen jatkoajalla.
Latvalan loistavuutta 7 pakkina siis puoltaa se, että kyllä muutkin ovat tehneet virheitä? Ihan en saa kiinni ajatuksesta...On niitä muillekkin tullut. Viime pelissä nolla oli itseasiassa aika ihme ja Armaliksen hyvyyttä, koska puolustuspeli oli kokonaisuudessa melko tärisevää. Lööfille ja Sundille ainakin olen Latvalan ohessa laskenut pari isoa virhettä.
Karaokessa loistaa jos ny veikata pitää.Jos pienimmällä peliajalla onnistuu aina vähintään yhden huipputontin per peli lahjoittaan vastustajalle, niin voiko puhua edes 7 pakkina loistavasta. Millä mittarilla hän siis oikein loistaa?
Lähinnä se, että se on turha nostaa Latvalasta jotain keihäänkärkeä. Tuntuu, että kyseisen pelaajan virheet nähdään suurennuslasin kera versus jotkut muut. Latvala on vuosia näyttänyt olevansa 7 pakiksi pätevä. Viime playoffeissakin nähtiin fyysisyyttä ja jykevää peliä. Ei varsinaisesti haittaa jos joku nostaa kevään peleihin tasoa, se ei ole meillä yleistä.Latvalan loistavuutta 7 pakkina siis puoltaa se, että kyllä muutkin ovat tehneet virheitä? Ihan en saa kiinni ajatuksesta...
Nähtiin myös junnumaisia virheitä, niin KalPaa kuin Tapparaakin vastaan joista yhden voi jopa sanoa kääntäneen sarjan.Lähinnä se, että se on turha nostaa Latvalasta jotain keihäänkärkeä. Tuntuu, että kyseisen pelaajan virheet nähdään suurennuslasin kera versus jotkut muut. Latvala on vuosia näyttänyt olevansa 7 pakiksi pätevä. Viime playoffeissakin nähtiin fyysisyyttä ja jykevää peliä. Ei varsinaisesti haittaa jos joku nostaa kevään peleihin tasoa, se ei ole meillä yleistä.
En haaveile tuollaiseen rooliin mitään huippupelaajia ja tuskin niin leveää lompakkoa onkaan.
Tässä lista pelaajista jotka eivät sortuneet junnumaisiin virheisiin hävityssä pleijarisarjassa:Nähtiin myös junnumaisia virheitä, niin KalPaa kuin Tapparaakin vastaan joista toisen voi jopa sanoa kääntäneen sarjan.
Sinäkin ratsastit sitten whataboutismilla paikalle kertomaan kuinka Latvala on loistava, kun muutkin olivat paskoja.Tässä lista pelaajista jotka eivät sortuneet junnumaisiin virheisiin hävityssä pleijarisarjassa:
Muutenkin helvetin laiskaa edes implikoida sitä että Latvalan yksi vahinkohuitaisu kamppailutilanteessa maalinedustalla olisi mikään syy sille että Ilves hävisi tuon sarjan.
En suinkaan, osoitin vaan argumenttisi viallisuuden mutta ethän sinä sitä ymmärtänyt ilman apua.Sinäkin ratsastit sitten whataboutismilla paikalle kertomaan kuinka Latvala on loistava, kun muutkin olivat paskoja.
Mää en ole lukenut yhtäkään viestiä tässä ketjussa missä kehuttais Latvalaa loistavaksi. En yhtäkään.Sinäkin ratsastit sitten whataboutismilla paikalle kertomaan kuinka Latvala on loistava, kun muutkin olivat paskoja.
Mää en ole lukenut yhtäkään viestiä tässä ketjussa missä kehuttais Latvalaa loistavaksi. En yhtäkään.
Latvala kun pelaa 10 minuuttia 7. Pakkina nii on vallan loistava.
Loistavasta 7 pakistahan tässä on kokoajan puhuttu, niin minäkin. Viimeisestä vain jäänyt se kirjoittamatta auki. Minusta Latvala ei ole loistava 7 pakkikaan.@#68 loistavan 7. pakin ja loistavan pakin ero on aivan valtava. Kukaan ei ole sanonut latvalaa loistavaksi puolustajaksi.