Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Minun mielestäni näytti siltä, että Joona koitti lurittaa längistä ja Parkkinenkin katseli jo vähän siihen malliin, että menikö. Mutta kiekko jäikin suojiin.Ehkä ihmeteltäisiin. Totta kai jääkiekkorankkarissa epäonnistuminen on aina onnistumista todennäköisempää. Varsinkin ihmeteltäisiin jos Maccellinkin ratkaisu olisi jostain syystä ollut kävelyvauhti ja veto logoon.
Ainoa mikä tiedetään kuitenkin varmasti on, että Ikonen veti huonon rankkarin.
Rankkarissa uittotunnelista liruttaminen saa lopputuloksesta riippuen joko ampujan tai maalivahdin näyttämään hölmöltä.Minun mielestäni näytti siltä, että Joona koitti lurittaa längistä ja Parkkinenkin katseli jo vähän siihen malliin, että menikö. Mutta kiekko jäikin suojiin.
Voin toki olla väärässäkin.
Edit. Kävin katsomassa uudestaan niin ei se ihan luritus ollut mutta längistä yritti.
Ilves ei toki tehnyt tälläin vaan otettiin juuri kaatunut pelaaja jäälleVoittolaukauksista onnistuu keskimäärin vain joka neljäs. Maalivahdit ovat näissä vahvoilla.
Mutta joillain pelaajilla on taito onnistua näissäkin hyvällä prosentilla.