Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
"Chuck Norris kuoli 20 vuotta sitten, mutta Kuolema ei ole uskaltanut kertoa"Chuck Norris on kuollut.
Huomenna onkin muutto toiseen yksikköön. Harmittaa jättää tämänhetkiset palvelustoverit hetkellisesti taakse. Onneksi suuren osan kanssa viettää loput palveluksesta kesän jälkeen.Se olisi huomenna astuminen varusmiespalvelukseen.
Lähden inttiin avoimin mielin. Kyllähän se kieltämättä jännittää, kuten kaikki suuret muutokset omassa elämässä ovat tähän asti tehneet.
Isäni, joka on ollut Puolustusvoimilla töissä kolmatta vuosikymmentä, on sanonut minulle että "Kuuntele, omaksu, ole avoimin mielin, niin teet omasta palveluksesta mahdollisimman mukavan. Sulta ei vaadita alkuun mitään mitä et tiedä, vaan kaikki opetetaan, harjoitellaan ja sitten pistetään käytännön tasolle. Sitten sitä aletaan vaatimaan."
Enpä vielä tiedä mitä haluan tehdä alokaskauden jälkeen. Eiköhän sitä olla viikon tai kahden jälkeen sivistyneempiä aiheeseen liittyen.
Huomenna onkin muutto toiseen yksikköön. Harmittaa jättää tämänhetkiset palvelustoverit hetkellisesti taakse. Onneksi suuren osan kanssa viettää loput palveluksesta kesän jälkeen.
Maanantaina alkaakin lääkintäaliupseerikurssi. Nyt k-kaudella oli lääkintämieskurssi ja oli oikein mieluista hommaa.
Intissä menee kyllä aika erittäin nopeasti.
Joo aika hyvin on alkanut satamaan mun laariin tuo veto. Niihin aikoihin kun veto solmittiin niin KooKoo keikkui siinä sijoilla 3-6. Sen jälkeen KooKoo oli aika kovassa tikissä ja runkosarjan sija 2. antaa tuolle vedolle aika maukkaat lähtökohdat.Neljä kertaa kun kaadatte Bartocansin, niin mäjoudunpääsen siirtämään rahulia Hopelle.