viltur
Vakiokokoonpanossa
- Viestejä
- 967
Eipä siellä ole enään hörppy luukullaMinkäänlainen ens kauden Tappara on ku paikkaavat sentterivajeensa...
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Eipä siellä ole enään hörppy luukullaMinkäänlainen ens kauden Tappara on ku paikkaavat sentterivajeensa...
Minkäänlainen ens kauden Tappara on ku paikkaavat sentterivajeensa...
Kyllä tämä peli taas osoitti kuinka kaukana Ilves on organisaationa siitä mestaruudesta.Minkäänlainen ens kauden Tappara on ku paikkaavat sentterivajeensa...
Kuinka kaukana ollaan?Kyllä tämä peli taas osoitti kuinka kaukana Ilves on organisaationa siitä mestaruudesta.
Paljon auttaa myös tuo oman alueen puolustus. Noin hyvin tappara ei runkosarjassa puolustaTapparan Heljankoa Ilves-leirissä monet mollailivat, mutta näytti taas, että tosipeleissä on aivan huikea ukko.
Noin valovuoden päässä.Kuinka kaukana ollaan?
Nyt ollaan finaaleissa, ei runkosarjassa. Heljanko aivan ylivoimaisesti Liigan paras maalivahti. Meidän kaksikko Malek-Gunnarssson kaukana.Paljon auttaa myös tuo oman alueen puolustus. Noin hyvin tappara ei runkosarjassa puolusta
Veliiiimaaatti - Savinainen!Mikä helvetti tuo profiilikuva on?
Enhä mä mitään muuta oo väittänytkään, tarkoitin vaan että Heljangon työskentelyä helpottaa paljon tuo kova puolustus mitä nyt on. Runkosarjassa se ei noin kova ollut!Noin valovuoden päässä.
Nyt ollaan finaaleissa, ei runkosarjassa. Heljanko aivan ylivoimaisesti Liigan paras maalivahti. Meidän kaksikko Malek-Gunnarssson kaukana.
No runkosarjassa toisiksi vähän päästivät maaleja. Kai se aika kova sieläkin oli.Enhä mä mitään muuta oo väittänytkään, tarkoitin vaan että Heljangon työskentelyä helpottaa paljon tuo kova puolustus mitä nyt on. Runkosarjassa se ei noin kova ollut!
Eli se kuka vähemmän päästi maaleja on parempi?No runkosarjassa toisiksi vähän päästivät maaleja. Kai se aika kova sieläkin oli.
IFK päästi pari maalia vähemmän. Mutta kai se nyt jostain kertoo.Eli se kuka vähemmän päästi maaleja on parempi?
Tekivät myös eniten. Kai se on parempi, vai paras?Eli se kuka vähemmän päästi maaleja on parempi?
Ei noin hyvin mutta ilmeisesti tarpeeksi hyvin että voittivat senkin paskanPaljon auttaa myös tuo oman alueen puolustus. Noin hyvin tappara ei runkosarjassa puolusta
Siinäpä se yks vahvuus onkin. Toiset kykenee nostamaan tasoa pelin vaateeseen nähden, kun taas toiset...Paljon auttaa myös tuo oman alueen puolustus. Noin hyvin tappara ei runkosarjassa puolusta