Liigan otteluseuranta (pl. Ilves)

Blood kun menettää mailansa niin ihan sama vaikka makaisi maalin edessä sen jälkeen, eihän tuosta ole mitään hyötyä kun ei voi antaa poikkaria
 
Penalla on kyllä hämmentävä tyyli puolustaa jatkuvasti hakkaamalla poikkarilla. Siinä on kanssa herran jolla tuntuu olevan ihan omat säännöt.
Outoa tosiaan kaveri taitaa joka vaihdossa tehdä jäähyn arvoisen teon muttei mistään vihelletä.
Toivottavasti pelsujen maali menee bloodin perseen kautta sisään.
 
Momentum-käyrä lienee aika yksipuoleinen.
 
Saravo joutuu ihan oikeesti selittämään kivuliaan paljon Saukkoselle mitä tuolla kentällä tapahtuu.

Miten Saukkonen voi selostaa ammatikseen ihan oikeesti :(
 
Veripena jääkiekon irvikuva!
 
Saukkonen on kyllä ihan kujalla eikö se näe itse mitään tilannetta tai miksi vihelletään kun Saravon pitää aina korjata.
 
Saravo joutuu ihan oikeesti selittämään kivuliaan paljon Saukkoselle mitä tuolla kentällä tapahtuu.

Miten Saukkonen voi selostaa ammatikseen ihan oikeesti :(
Saukkonen pitäisi kahlita tulosruutuun ja vain tulosruutuun. Mies on selostanut ties kuinka kauan jääkiekko-otteluita mutta ei ole ikinä oppinut selostamaan lajia. On kyllä suoritus sekin.
 
Mikä helvetin peli tämä on?

Ei voi edes epäillä, että Pelicans häviäisi tahallaan, kun tulivat kahden maalin takaa lopussa tasoihin ja jatkoilla ylärima, joka oli kirjaimellisesti millistä kiinni, ettei riman kautta maaliin.

Mutta sitten taas siitä huolimatta vaikuttaa siltä, että Pelicans voisi tehdä tuolla kentällä ihan mitä haluaa.

Toinen ei riitä yhtään ja toinen taas pelaa jotain pihapelejä 1/4-tehoilla.
 
Inserttien takia toivon, että seuraava jatkoerä tuo ratkaisun.

Seuraavalla tauolla lienee vuorossa taas Ässät - Sport sarjan käsittely. Kolmas kerta samalle illalle olisi jo liikaa.
Minä vaadin että niin kauan pelataan että Rädyn veljesten kikkavideo saadaan ruutuun.
 
Takaisin
Ylös