Liigan otteluseuranta (pl. Ilves)

Vähän on kehnonoloinen valikoima kun Pelicans sekä HIFK ovat piristyneet, mutta tuo Pelicans - KooKoo voi kyllä mennä sekoiluksi.
En ole eri mieltä. KooKoo tekee aivan älyttömästi maaleja, ja viime perjantaina oli myös 0-4 tilanteesta pisteen raapiminen. Viimeksi kun KooKoo oli Lahessa pelailemassa niin Joken porukka vei 0-6. Sen jälkeen uudet apukoutsit ovat saaneet tuntumaa sekä Batna ja Vanderbeck ovat kokoonpanossa.

En tiedä alkuunkaan mitä odottaa matsilta, niin Pelicans varmaan voittaa 3-1.
 
Katsotaas mitä arvotaan Tyrväiselle.
 
Taunus vedettiin kylmäks, ikävästi kopsahti nuppi laitaan kun Kyrväinen ajeli.
 
Tanus on kyllä sen verran lyhyt että noi melkein aina osuu päähän sitä taklatessa. Ulos aivan varmasti joutuu, mutta saa nähdä montako peliä arvotaan sitten kurinpidossa.
 
Jotain vastuuta pitää kai taklattavallaki ollla, mutta juu Tyrväinen "sattumalta".
 
Jotain vastuuta pitää kai taklattavallaki ollla, mutta juu Tyrväinen "sattumalta".
No ei tossa Tanus voinu oikein mitään tehdä toisin. Paitsi olla menemättä, mutta ei sekään ole oikein.

Ei yllätä, että Tyrväinen on taklaajana
 
Oliko Kyrväisellä vielä jopa luistimet vähän ilmassa.
 
Siis Tanus näkee että Tyrsky tulee ja silti menee kuula edellä?
 
Kiekkoa Tanus yrittää pelata, ei se siinä mitään muutakaan voi tehdä kun olettaa että vihu ei taklaa suoraan kupoliin.
Eikä Tanuksella ollut pää edes munissa tms.
 
Takaisin
Ylös