Liigan otteluseuranta (pl. Ilves)

Ja Kerho tekee jo 0-3. SaiPa muuttuu kyllä ottelusta toiseen surullisemmaksi joukkueeksi. Edes HIFK ja Kärpät eivät ole ihan tuolla tasolla.
 
Ja Kerho tekee jo 0-3. SaiPa muuttuu kyllä ottelusta toiseen surullisemmaksi joukkueeksi. Edes HIFK ja Kärpät eivät ole ihan tuolla tasolla.

SaiPalla on vastassa liigan toiseksi surullisin joukkue ja taululla 0-3.

Oikeasti sääliksi käy. Aivan järkyttävää katseltavaa. Ei mitään kontrollia pelissä, vaan koohotetaan minne sattuu ja virheitä tulee liukuhihnatahdilla.
 
Lappeenrannassa katsomossa varmaan 1.000 silmäparia, pelissä ei tunnetta ei järkeä. 1-5 nyt, toivottavasti edes höyrymakkara -50%.
 
  • Sad
Reactions: CTS
Ilves-legdnda Väyrynen tasoittaa
 
Kaukaan päädyn kun tänään kuunteli ja nyt katsoi tätä tulosta 1-5 niin ei ole SaiPalla kaksiset ajat. 3 vuotta putkeen playoffit alkavat olla joulukuussa jo pelkkää haavetta ja taas pitäisi kannattajille ja tukijoille sanoa samat lepertelyt kuin aikaisempina vuosina että pitää myydä pelaajia jotta saadaan rakennettua ensi kauden joukkuetta paremmaksi. Riittääkö heillä kassa näillä katsojamäärillä?
 
Takaisin
Ylös