Liigan otteluseuranta (pl. Ilves)

Blichfeld pamautti tas kohtuullisen laakin ja nyt sattu uppoon.
 
Ihan hienosti vetää tuo Jukurit. Viikonloppuna TPS kahdesti nurin ja aiemmin viikolla JYP.

Päävalmentaja murjoo pippeli-vitsejä ja kärjestä puuttunut ukkoa, mutta kuuteen edelliseen peliin viisi voittoa. Buitenhuis myös ihan kelpo veska.
 
Sund hajalle Hiskin pelissä :D
 
Jotain positiivista meidän kannalta eilisessä, niin pressissä OJ:lta kysytään onko helpotuksia sairastuvalta tiedossa ensi viikonlopulle ja vastaus on "enpä usko". Ilvekselle näin ollen ihan tarjoamalla tarjotaan helpotusta tuskaan. Alkoi samalla jo etukäteen hirvittämään, että sitäkään tilaisuutta ei kyettäisi ottamaan vastaan, jolloin kuoppa on Syvä.

Toki tällä OJ:n sanomalla on infoarvoa myös vedonlyönnillisesti. Taidan koittaa Ilvestä.
 
On nämä kiekkoilijat kyllä aika aaseja. Kärpät tekee 1-0 niin Hirvonen vetelee sitten poikkarilla suoraan traktoria naamatauluun ja siitä sitten tuulettelemaan.

Lentää varmaan ulos
 
On nämä kiekkoilijat kyllä aika aaseja. Kärpät tekee 1-0 niin Hirvonen vetelee sitten poikkarilla suoraan traktoria naamatauluun ja siitä sitten tuulettelemaan.

Lentää varmaan ulos
Toivottavasti, aivan aivoton muuvi. Tais lähtä ulos kun kopin ovikin jäi auki.
 
Eiipä areenalla varsinaista yleisöryntäystä ole, vaikka hyvä startti kaudelle onkin menossa.
 
Kärpät laukonut huimat viisi kertaa ensimmäisessä erässä, joista neljä siniviivalta ja yksi vähän lähempää. Huimat 0,14 maaliodottamaa, ja JYP-maalivahdille kirjattu yksi torjunta.

JYP laukonut 28 kertaa tuottaen 1,45 maaliodottamaa.

Noin seitsemän minuuttia alivoimalla tosin selittää tuota ainakin joltain osin. :D
 
Takaisin
Ylös