Liigan otteluseuranta (pl. Ilves)

Eipä tämä Areenan peli kauhean raikasta kyllä ole :D Kaikki luistelevat kuin olisi lisäpainot jalassa.
 
Haiskahtaa kohta kevyeltä JYP HT jäähyltä, melkoisesti saanut naapuri rikkoa ilman jäähyä.
 
Sieltä meni kampituskin ohitse, hienosti nämä vetää
 
Paljonkohan olisi kerroin sille, että vikalla vitosella sekä Jyp että Saipa häviävät pelinsä. Urhoollisen taistelun jälkeen. Tuskin kovin korkeaa kerrointa saisi.
Ei tämmösiä jooko.
Screenshot_2024-01-17-11-44-12-67_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
 
Sitten lyötiin Turkulaiselta maila käsistä, ei mitään
 
Näillä änärijätkillä on kyllä omat säännöt. Juolevi saa pelata pakit kokoajan susikädellä veks puolustaessa ja roikkua puntissa kun kaksvuotias.
 
Aikamoista estopeliä puolin ja toisin toki.
Juu on, ja jää kampitukset ja huitomiset viheltämättä suuntaan jos toiseenkin. On aivan älyttömän tylsää peliä. Hyvin pystyy katsomaan tilannetta pelin näkökulmasta kun kumpikaan seura ei kiinnosta juurikaan.
 
SaiPa varmasti sulaa erän lopulla.
Vähän käy sääliksi SaiPaa, ihan ok taistelevat mutta pisteet pysyttelevät kaukana. Meitäkin vastaan pelasivat hyvin ja lopputuloksena 0-3 taululla.

Eiköhän taas joku mikkemaksi upota viimeisellä minuutilla ja pojot jäävät Helsinkiin.
 
Takaisin
Ylös