Liigan otteluseuranta (pl. Ilves)

Päävastustajat Lukko ja KalPa ovat tänään lähtökohtaisesti vahvasti kiinni kolmessa pisteessä, mutta turha tässä on siihen keskittyä, kun sarjajohto on kuitenkin "tukeva" ja oma peli taas täysin hoidettavissa.

Ässillä ei eilen palaa Lukkoa vastaan ja tänään Kristian Tamminen maalissa Rubinin sijaan. jukurit voitti eilen sattumalta, kun 8 torjuntaa SaiPan maalivahdilla. Tänään tulossa kova kylvetys KalPalta?
 
Eilen ei tosiaan Ässiltä apuja saatu mutta tänään on heillä paikka tuo virheensä korjata. Espoolta sentään saatiin vähän yllättävässäkin paikassa joten voisiko tänään porilaiset hoitaa oman osansa. Jos oma peli hoidetaan niin voitto on enää Lukon ja Ilveksen kauppa.
 
Vittu mitä maaleja Kalpan kaikki viis.
 
Lupaavalta vaikuttaa taas Tapparan touhu. 0.12 luotua maaliodottamaa ekassa erässä.

Kärpät johtaa 1-0.

EDIT: ekat 12min.
 
Mikäs Mikkelissä on käyny? Flashscore näyttää että ottelu keskeytetty.

Heittikö Monni pyyhkeen kehään?
 
Voi helvetin helvetti kun Ässistä ei ole lukon kaatajaksi, ei tuu yhtään apuja muilta. Se on vaan itse kaikki loput pelit voitettava että runkosarja voitettaisiin
 
Tapparalla kävi nyt kyllä tuuri, aivan selvä jalkakamppi jäi tuomareilta näkemättä.
 
Änärimies Sustr taas aivan turistina.
 
Ei kiinnostanut taaskaan oululaisia puolustaminen ollenkaan. Tappara saa ihan rauhassa syötellä päädyssä 4v2 kun hyökkääjät lipuu omiin
 
Takaisin
Ylös