Liigan otteluseuranta (pl. Ilves)

Don Corleone

Luottopelaaja
Viestejä
3 555
Olen aina pitänyt Turusta. Hieno kaupunki, hieno historia, hieno joki, hieno jääkiekkojoukkue, jolla on Suomen parhaimmat kannattajat. . Rakastan turkulaisia. Heidän murteensa on ymmärrettävää, sekä kauniin kuuloista. He ovat myös todella älykkäitä.
Turku on Suomen paskin kaupunki. Turulla on paska historia. Turussa on likainen joki. Paska lätkäjenggi, ja vielä paskempi kannattajajenggi.
Turun murre kuulostaa epäselvältä ruotsilta. Turkulaiset on perseestä.


MÄ VIHAAN TURKUA
 

yellowgreen

Luottopelaaja
Viestejä
3 907
KalPa vielä häviämässä tänään, niin tulee huomenna kiukulla päälle.
Sinänsä Kalpan tappiolla ja Lukon voitolla Kalpa on varmasti top2 ulkopuolella.

Saipa-HPK peli on merkittävä.
Jos HPK voittaa, Saipa ei voi mennä Kalpasta ohi.

Jos Kärpät voittaa, HIFK ei voi mennä ohi, jolloin Kalpa varma 3 ja peli merkityksetön.

Hifk, Saipa ja KooKoo ratkaisee sitten neljännen sijan, mutta Kalpa on varma 3 ja peli merkityksetön. Toki varmasti kotiyleisölle tekee kaikkensa vikassa pelissä runkosarjassa, eli hikinen ilta.

Vitun Tepes.
Ilman Näätiä toivoisin karsintoja tolle poppoolle.
 

jurgen

Tähtipelaaja
Viestejä
15 415
Turku ulos! Aivan kamala sulaminen. Hirveä paikkakunta!
 

Ikurin Vire

Heikot sortuu, vahvat porskuttaa.
Viestejä
25 900
Turun paskahousut pelas hyvää hokia kunnes saivat tehtyä ekan maalin. Sen jälkeen kytätty vaan vastaiskuja ja vedetty kilpparia, sen tiesi miten siinä kävi.

Toisaalta aika luonnollinen taktiikka kun miettii tilaa missä ovat.
 

ässä 42

Rivipelaaja
Viestejä
96
Vittu mikä lastentarha toi sinionssikaarti on
 
Viestejä
3 134
Kauankohan noi tapparan pikkuapinat viitsii pomppia tuolla päädyssä, kun alkaa tuleen vähän erilaisia kausia mihin on omalla "faniuralla" totuttu.
 

gentle

Luottopelaaja
Viestejä
1 832
Vaihdoin Tampereen peliin ja pakko sanoa että näyttää fanikatsomon lapsilla olevan hauskaa kun totiset miehet lähteneet parvelle
 

Seteri

Luottopelaaja
Viestejä
1 223
Huomenna paine pelit. Ei nyt selkä seinää vasten, mutta aivan varmasti haluavat runkosarjan voittaa. Tosiaan aiemminkin sanonut että oppia huomenna tarjolla.
 
Ylös