Ei se nyt niinkän voi mennä että hyökkäävä pelaaja voi tunkea mailansa veskarin haaroväliin. Ei Piiroinen tuossa pääse edes yrittämään kunnollista poikittaisliikettä kun sielä on komposiittia kulkusien vieressä.
Selvä hylky.
Olen samaa mieltä, jos noin tapahtuisi tahallisesti tai niin ettei ole edes tarkoitus tehdä maalia tai pelata kiekkoa.
Tässä kuitenkin Lukon pelaaja ja SaiPalainen kamppailee ja Lukon kaveri koittaa kääntää maalille. SaiPan kaveri on työntänyt oman mailansa Lukkolaisen kainaloon. Piiroinen myös liukuu maaliltaan vastaan alueen rajalle tai jopa ulos.
Tässä on ihan kamppailua ja SaiPan kaveri on ohjannut Lukkolaisen molaria kohti.
SaiPan kaverin luistin sielä on Piiroisen kamoissa estämässä myös. Enemmän se häiritsee kun mikään maila.
Lukon kaveri menee vielä sivuun tuosta eikä yritä ajaa tahallaan yli tms.
Raipen ja SaiPan kannalta hyvä näin ja linja ilmeisesti on nyt se että kaikki hipaisut ja kosketukset ovat sitten hylkyjä, mutta jääkiekon kannalta olihan tuo ihan naurettava hylky. Lukon kaveri yrittää tehdä maalin ja pelata tuon ihan oikein. SaiPan mies jää kakkoseksi tilanteessa.