- Viestejä
- 4 936
Se on Ilves- kannattajien ja niiden luomien Torontomaisten paineiden syy, kun toiselta mantereelta katselivat peliä telkkarista.Nooh eiköhän tääkin 6-1 häviö saada jotenkin Osaston syyksi.
Se on Ilves- kannattajien ja niiden luomien Torontomaisten paineiden syy, kun toiselta mantereelta katselivat peliä telkkarista.Nooh eiköhän tääkin 6-1 häviö saada jotenkin Osaston syyksi.
"T-teijän ei pitäny olla h-hereillä..."Se on Ilves- kannattajien ja niiden luomien Torontomaisten paineiden syy, kun toiselta mantereelta katselivat peliä telkkarista.
Mahtoikohan Pendo käydä kysymässä Matthewsiltä nimikirjoitusta.Se on Ilves- kannattajien ja niiden luomien Torontomaisten paineiden syy, kun toiselta mantereelta katselivat peliä telkkarista.
Pari erää ihan ok. Kyllä Juuse vähän helposti siinä pari maalia päästi minkä myötä repsahti.Olis pitänyt paikata pakkiloukit lumpeella, nummisella ja timosella.
Rinne tai kipru valita maaliin.
Ei ole juusekaan mitään gamesavereitä esittänyt.
Tosin saros ei tappioon liity mitenkään.
Tottahan tuo puhuu. Naapurin kannatuksen puolelta sain tässä ketjussa kyllä heti kommenttia, kun asiasta mainitsi.Pendo heitti Laineen bussin alle, mutta totuuttahan tuossa on. Menee kenttä hukkaan kun ei jalka liiku. Vaikea kyllä sanoa, että mihin kenttään kaveri pitäisi istuttaa.
![]()
Antti Pennaselta tiukkaa puhetta Patrik Laineen pelaamisesta
Antti Pennasen mielestä Patrik Laineella on parannettavaa.www.is.fi
”Hän pääsi pelaamaan hyvien pelaajien kanssa, Roope Hintzin ja Sebastian Ahon, jotka pystyvät kuljettamaan kiekkoa vauhdilla. Toivoin, että se helpottaisi Lainetta pelaamaan samalla pelinopeudella.”Pendo heitti Laineen bussin alle, mutta totuuttahan tuossa on. Menee kenttä hukkaan kun ei jalka liiku. Vaikea kyllä sanoa, että mihin kenttään kaveri pitäisi istuttaa.
![]()
Antti Pennaselta tiukkaa puhetta Patrik Laineen pelaamisesta
Antti Pennasen mielestä Patrik Laineella on parannettavaa.www.is.fi
Tottahan tuo puhuu. Naapurin kannatuksen puolelta sain tässä ketjussa kyllä heti kommenttia, kun asiasta mainitsi.
Silti ei se voi olla yksin Laineen harteilla. Mua ihmetyttää suuresti ylipäätään rooli kakkosen laidassa, kun ei se sitten ole alun maalien jälkeen millään lähtenyt Montrealissa kulkemaan, kun taas siellä olisi mm. Kaapo Kakko reservissä.
Mutta samalla voisi kysyä, että missä Rantanen hiihtelee? Eipä oikein hänkään edukseen esiintynyt.
Näin kans höpinöin muutama pv sitten. Tähän lisänä vielä se että Saros tosiaan on kaukana parhaastaan ja kyllä pari maalia voi Juusen tikkuun iskeä.Hmm, Suomi ei missään nimessä lähtisi muutenkaan suosikkina tähän karkeloon mutta onpahan melkoiset lähtökohdat ensi viikolle.
Pakisto tosiaan mallia:
Lindell-Jokiharju
Mikkola-Välimäki
Määttä-Vaakanainen
Matinpalo
Se ainoa kiekollinen maestro, eli Heiskanen kokonaan out ja muutenkin muutama varamies noussut rosteriin.
Hyökkäysosastolla on pitkän tauon jälkeen askiin hypännyt Laine, joka on palannut omalle tasolleen ja on umpijäässä tällä hetkellä.
Rantanen lienee edelleen shokissa treidistä ja soppariasiat mielessä, lisäksi jonkinlaista vaivaakin on kun missasi viimeisen pelin ennen 4Nationsia.
Barkov-Aho on timanttisessa kondiksessa ja kantaa varmasti oman leiviskänsä, Mikke Granlund myös takuuvarma suorittaja, samoin Lehkonen.
Muuten on sitä möyrijää mukana ja paljon kysymysmerkkejä.
Ei kai noita kommentteja nyt bussin alle heittämiseksi voi sanoa?
Ihan liikaa ei varmaan muutoksia tehdä, koska on tämä niin nopea rypistys kaikkinensa. Oli sielä kuitenkin kaksi erää itse asiassa hyvä Suomi, mutta ei maistunut paikoista tehdä.Laine on profiililtaan täysin tulosketjun laituri.
Tällä hetkellä ei vaan liike ja pelinopeus riitä.
Mielestäni teki tänään ketjukavereistaan huonompia.
Kakko pelannut hienosti siirryttyään seattleen niin ehdottomasti ansaitsee tuon pelipaikan ruotsi peliin.
Jotensakin tuntui että kärkiketjujen pelaajat eivät olleet samalla jalalla ja samalla aaltopituudella?
Hintz tuntui vieraantuneelta laiturin tontilla.
Barkovin vitjaa ei varmastikaan muuteta mutta ei tuossakaan kemiat tahtoneet toimia.
Olisiko hintz senoista lähimpänä mckinnonin pelityyliä? ja sopivampi lehkonen-rantanen vitjaan.
Aho oli todella hyvä.
Olisiko vanha tuttu snaipperi-teuvo kuitenkin hyvä ratkaisu tämän laituriksi ja granlund toiseen laitaan.
Jotensakin kutina että teräväisestä voi saada isosti irti oikeassa vitjassa.
luostarinen- barkov- lundell
Florida, ja kaikilla hyvä kausi menossa.
Armia- haula- kakko
Liikettä ja suoraviivaisuutta.
Helppoa ja mukavaa näitä pyöritellä.
Suurin mielenkiinto varmastikin huomiseen jatkaako pate kokoonpanossa ja ylipäätään tuleeko ketjumuutoksia.
Lankinen melkoisella varmuudella tolppin välissä?
Varmaan joku liigan tuomari päässyt viheltään.Suomelta ihan hyvä ja terävä alku, mutta melkoinen huumorijäähy löydettiin Mikkolalle.